GRY
 
 

Baranki Dzieciom - BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

27.11.2011r., godz.11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dzieci na bajki.

logo, kino pod baranami
fot. Kino Pod Baranami
O KRÓLEWNIE ZAKLĘTEJ W ŻABĘ
reż. Robert Turło, Polska 2005
W pewnym królestwie sędziwy król postanawia oddać koronę jednemu z trzech synów. Nie może się jednak zdecydować któremu, więc prosi o radę senatorów. Ci wpadają na pomysł, aby królewiczów ożenić i przekazać koronę temu, którego żona będzie najlepsza. Wybucha kłótnia. Król zwraca się więc do nadwornego astrologa. Ten każe królewiczom strzelać z łuku i poszukać żony tam, gdzie upadną ich strzały.

O BARTKU DOKTORZE

reż. Andrzej Kukuła, Polska, 2003
Bartek wraz z mamą mieszka na skraju podkrakowskiej wioski. Obok przebiega trakt wiodący do Krakowa. Pewnego dnia Bartek spotyka dwóch chłopców, którzy udają się na studia do Krakowa i postanawia iść z nimi. Na Rynku chłopiec miał przykry wypadek i trzeba było wezwać doktora. Poczciwy doktor zabrał go do domu i opiekował się nim. Bartek postanowił zapłacić mu pracą i zaczął doktorowi pomagać, a przy okazji uczyć się medycyny.

KRAWIEC NITECZKA
reż. Andrzej Gosieniecki, Polska 2005
W miasteczku Trajdarajda mieszka Krawiec Niteczka. Pewnego dnia dowiaduje się od Cyganki, że zostanie królem. Wyrusza więc na spotkanie swojego losu. Po drodze spotyka Stracha na Wróble i odtąd wędrują już razem.

ZIMOWE WRÓŻKI
reż. Anna Dudek, Polska 2008
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno... Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko była sobie mała, spokojna dolina. Po jednej stronie rzeki mieszkały Koronczarki, które zwykłe nici zamieniały w niezwykłe koronki, po drugiej stronie rzeki, ze swoją Babunią, mieszkała mała Klarunia, która miała tylko jedno marzenie: chciała robić najpiękniejsze koronki na świecie.

W trosce o kształtowanie kreatywności naszych Milusińskich, po każdym seansie organizowane są warsztaty plastyczne, których tematyka powiązana jest z treścią obejrzanych wcześniej bajek.

Co więcej, dzieci będą miały niepowtarzalną okazję poznania kina „od kuchni” – zachęcamy bowiem do zwiedzania kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Bilety: tylko 10 zł  

Kino Pod Baranami czterokrotnie zostało uhonorowane tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
(12) 423 07 68
więcej »
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj