GRY
 
 

Baranki dzieciom - PIRACI, LENIWY PIOTRUŚ, AWANTURA W PRZECHWAŁKOWIE

30.09.2012r., godz.11.00 Kino Pod Baranami zaprasza na zestaw polskich bajek oraz PO OMACKU – nietypowe zabawy w ciemności z FAMIGĄ.

Kino Pod Baranami
SŁODKA PRZYGODA
reż. Józef Byrdy, Polska 1981, 9’
Groźni piraci napadają na statek zbudowany z ciastek i czekolady. Po wspaniałej uczcie postanawiają zmienić zawód i rozpocząć pracę w fabryce czekolady.

PIOTRUŚ I POWIETRZE
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1981, 6’
Leniwy Piotruś zasypia i śni, że jest powietrzem, bo ono nic nie musi robić. Okazuje się jednak, że powietrze musi bardzo ciężko pracować. Piotruś budzi się i uważa, że praca, którą on musi wykonać jest lżejsza niż praca, którą wykonuje powietrze.

PORY ROKU
reż. Aleksander Oczko, Polska 1979, 9’
Popularnonaukowy film dla dzieci - w bajkowy sposób opowiedziana historia życia roślin.

PRZYGODA KLEKSA
reż. Leszek Lorek, Polska 1961, 9’
Pełna pomysłowości zabawa psotnego Kleksa.

AWANTURA W PRZECHWAŁKOWIE
reż. Halina Filek, Polska 1976, 11’
Mieszkańcy Przechwałkowa kłócą się o to, czyja praca jest ważniejsza. Dochodzi do awantury i bijatyki. W miasteczku panuje chaos. Dopiero mądry władca zarządza ogólną zgodę i do miasteczka wraca radość i porządek.

PO OMACKU - nietypowe zajęcia z Famigą z użyciem światła i świecących rekwizytów w zabawie tunelem animacyjnym. Zajęcia odbywają się w częściowo lub całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. Dzięki temu dzieci uruchamiają inne niż zwykle obszary mózgu oraz oka. W ciemności wyostrza się zmysł dotyku, powonienia, słuchu i smaku, ale także dzieci wyciszają sie i są bardziej skoncentrowane na oświetlanym obiekcie.

BILETY: 10 zł

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27, Kraków
(12) 423 07 68
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.
Doładuj
Przeładuj