GRY
 
 

BARANKI W AFRYCE

5.06.2011r., godz. 11.00 Kino Pod Baranami w ramach programu tegorocznej AfryKamery zaprasza na specjalne spotkanie Baranków w Afryce.

logo
fot. Kino Pod Baranami


Pokazane będą 4 bajki afrykańskie dla dzieci w reżyserii Jean Michel Kibushi, a po seansie odbędą się afrykańskie warsztaty oraz zabawy. Całkowity czas projekcji: 65’
Bilety: TYLKO 10 zł!PROGRAM:
O ROPUSZE, KTÓRA ODWIEDZIŁA TEŚCIÓW 
reż. Jean Michel Kibushi Ndjate Wooto, Demokratyczna Republika Konga 1991, Tradycyjna opowieść Tetela Kasai. W drodze do teściów ropucha napotyka wiele stworzeń i każde z nich chce towarzyszyć jej podczas wizyty. Gdy dociera na miejsce i prosi o podzielenie się posiłkiem, okazuje się, że do jedzenia podano tylko jedną łyżkę... BIAŁA POMARAŃCZA

reż. Jean Michel Kibushi Ndjate Wooto, Demokratyczna Republika Konga 1993, 
Żona ropuchy musi odnaleźć białą pomarańczę, aby uratować swojego męża. To jedna z opowieści z morałem, o pochodzeniu rzeczy i o cyklu życia. 
Powyższe animacje zostały stworzone w oparciu o technikę malowanych papierowych wycinków - są kolorowe oraz przepełnione ponadczasową mądrością ludową. MUANA MBOKA 
reż. Jean Michel Kibushi Ndjate Wooto, Demokratyczna Republika Konga 1999, 
W wielkim afrykańskim mieście dziecko ulicy Muana Mboka, pracuje w supermarkecie dla „szefowej matki”. Osierocony i nieszczęśliwy Muana daje się ponieść marzeniom o sile talizmanu w kształcie żółwia, który podarował mu dziadek. Pewnego dnia Muana ratuje życie ministra, który w podziękowaniu daje mu dużą ilość pieniędzy. Nagroda wzbudza jednak zawiść...KSIĄŻE LOSENO 
reż. Jean Michel Kibushi Ndjate Wooto, Demokratyczna Republika Konga 2004, 
W odległym królestwie, gdzieś w sercu Afryki, król Muakana Kasongo Ka Ngolo poszukuje następcy tronu. Miłość, zazdrość oraz tradycja decydują o losach całego królestwa, a w centrum wydarzeń znajduje się młody książę Loseno. 
Animacja wykonana przy pomocy glinianych lalek. 


O reżyserze: 
Jean Michel Kibushi Ndjate Wooto, najbardziej znany na świecie afrykański animator, urodził się w Kongu. Ukończył studia teatralne na Uniwersytecie w Kinshasie, a następnie studia multimedialne w Brukseli. W 1988 roku założył studio animacyjne w Kinszasie, gdzie zaczął produkować własne filmy. Od wielu lat jest prezesem CINAAF, organizacji zajmującej się rozwojem animacji w Afryce. Obecnie pracuje nad pierwszym pełnometrażowym filmem, przy którego produkcji jednym z kluczowych partnerów ma być polskie studio „Se-Ma-For”.


W trosce o kształtowanie kreatywności naszych Milusińskich po każdym seansie organizowane są warsztaty plastyczne, których tematyka powiązana jest z treścią obejrzanych wcześniej bajek. Prace dzieci, powstałe podczas tych spotkań, biorą udział w konkursach z nagrodami i są prezentowane w naszej małej galerii – gablocie mieszczącej się na II piętrze Kina.
 
Dzięki temu, że seanse odbywają się w małym studyjnym kinie, dzieci mają niepowtarzalną okazję poznania go „od kuchni” – zachęcamy bowiem do zwiedzania kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Po każdym seansie i zabawach plastycznych (około godz. 13.00), zapraszamy wszystkie dzieci na pokazy produkcji oraz degustację cukierków w fabryce CIUCIU Cukier Artist (ul. Gołębia 3).


Więcej informacji»
oraz na portalu Facebook.

    
KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami czterokrotnie zostało uhonorowane tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech - że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
(12) 423 07 68

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj