Barba Kurdej-Szatan straci pracę
fot. Instagram

Barbara Kurdej-Szatan zostanie przez ciążę bez pracy

Ciąża i poród okazały się kolidować z aktorstwem. Jesienią Basia Kurdej-Szatan pojawi się w serialu „M jak miłość’’, ale później jej zabraknie. Scenarzyści sprawią, że aktorka zniknie z wątków serialu, a przyczyną nieobecności granej przez nią postaci będzie tak jak w prawdziwym życiu aktorki – ciąża.
Ewa Janczak-Cwil
Barba Kurdej-Szatan straci pracę
fot. Instagram
Jak się dowiadujemy, aktorka na początku marca zeszła z planu serialu. Przyczyną jest ciąża i poród, który teraz już zbliża się wielkimi krokami. Na szczęście Basia Kurdej-Szatan nie została zwolniona z pracy, ale sama podjęła decyzję o tym, aby na końcówkę ciąży, poród i pierwsze tygodnie życia dziecka zrezygnować z zawodowych obowiązków. Jej postanowienie nie dziwi – o drugie dziecko walczyła z mężem od dwóch lat i teraz, gdy maleństwo przyjdzie na świat, z pewnością oboje będą chcieli się nim nacieszyć i w spokoju rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

Odeszła, ale wróci!

Barbara Kurdej-Szatan gra jedną z głównych ról w serialu. Cieszy się też dużą sympatią fanów. Dlatego pozbywanie się z serialu takiej aktorki nie byłoby dobrym pomysłem. Producenci „M jak miłość’’ postanowili uszanować decyzję Basi i znaleźli rozwiązanie. Bohaterka grana przez aktorkę – Joanna – dowie się, że jest w ciąży z mężczyzną, który okaże się oszustem. Postanowi wyjechać z kraju i... zniknie na jakiś czas z serialu tak, jak zniknie Basia z listy płac. Podobno Joasia grana przez Kurdej-Szatan ponownie pojawi się w scenariuszu pod koniec roku. Powrót ten zostanie nagrany, gdy aktorka zdecyduje się wrócić na plan, a nastąpi to prawdopodobnie nie wcześniej niż jesienią.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Specjalne traktowanie młodej mamy

O tym, jak bardzo producentom serialu zależy na Basi Kurdej-Szatan, może świadczyć to, na co aktorka będzie mogła liczyć po powrocie na plan. Specjalnie dla niej zostanie przygotowana przyczepa, w której będzie mogła odpoczywać z synkiem i w spokoju karmić niemowlę oraz pielęgnować maleństwo. To oznacza, że młoda mama dostała zielone światło do przychodzenia do pracy z dzieckiem. Zmieni się też organizacja planu – celem będzie nagrywanie jak największej liczby scen podczas jednego pobytu Basi przed kamerą, aby umożliwić młodej mamie spędzanie jak najwięcej czasu z dzieckiem.

Idealnie na planie, a w życiu – jak w życiu...

Cieszymy się, że Barbara Kurdej-Szatan może liczyć na takie udogodnienia i że są pracodawcy, dla których ciąża, poród i połóg nie są problemem. Jak się okazuje, przy odrobinie dobrej woli, można dać szansę młodej mamie pogodzić macierzyństwo z pracą. Tacy pracodawcy wiedzą, że tego typu gesty są ważne dla kobiet, dzięki czemu ich zadowolenie z pracy rośnie. Czują się doceniane, ważne, a ich wiara w możliwość bycia dobrą mamą i dobrym pracownikiem rośnie. To są korzyści zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy! Niestety nie w każdej firmie czy zakładzie pracy młode mamy mogą liczyć na takie wsparcie. Część kobiet przez macierzyństwo czuje się szykanowana, odrzucana i obawia się o pracę.

A jak było w twoim przypadku? Twoja ciąża była problemem dla pracodawcy, czy wyzwaniem, z którym świetnie sobie poradził? Mogłaś liczyć na jakieś udogodnienia czy wręcz przeciwnie?

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy