Barbie Shero 2019 Iwona Blecharczyk.jpg
fot. mat. pras.

Znamy drugą już polską Barbie Shero! Nie uwierzysz, kim ona jest!

Wyjątkowe wyróżnienie w 2019 roku przypadło… zawodowej kierowczyni ciężarówki. Barbie Shero w tym roku została Iwona Blecharczyk, która na co dzień udowadnia, że dla dziewczynek i kobiet w Polsce nie ma rzeczy niemożliwych.
Aleksandra Sobieraj
Barbie Shero 2019 Iwona Blecharczyk.jpg
fot. mat. pras.

Wyróżnienie Barbie Shero przyznawane jest od 2015 roku wyjątkowym kobietom, które mogą być inspiracją dla dziewczynek i kobiet na całym świecie. Jego laureatka otrzymuje lalkę inspirowaną swoim wyglądem, symbolizującą Barbie Shero. W tym roku swoją Barbie odebrała Iwona Blecharczyk – zawodowy kierowca transportu specjalistycznego, jak sama się przedstawia, ale my nie bójmy się napisać: zawodowa kierowczyni ciężarówki. Iwona jest drugą polską Barbie Shero. Jej trudna droga do wymarzonego zawodu może być przykładem realizacji prawdziwej pasji i konsekwencji w osiąganiu celów.

Jak zostać kierowczynią ciężarówki?

Podczas uroczystości wręczenia wyróżnienia prowadząca galę Dorota Wellman pytała Iwonę Blecharczyk, jak to się stało, że wykonuje tak mało popularny wśród kobiet zawód. Okazuje się, że nie stało się to od razu i nie było tak łatwo. Miała być miss – brała udział w konkursie – ale szyła też sukienki i pracowała jako nauczycielka. Żadna z tych ról jej się nie podobała. Ostatecznie Iwona Blecharczyk została kierowczynią ciężarówki i pracuje w transporcie specjalistycznym, wożąc np. olbrzymie śmigła do elektrowni wiatrowych (i sama musi je załadować na ciężarówkę!). Twierdzi, że im większa ciężarówka, tym lepsza, np. 63-tonowa z dwiema naczepami.
Podczas postojów na truck stopach Iwona, delikatna, choć wysoka blondynka, co chwila mierzy się z pytaniami: „A gdzie jest kierowca?”, „Do tyłu też pani umie jeździć czy tylko do przodu?”. Początkowo była zła, teraz nauczyła się ignorować takie pytania. Uwielbia długie trasy, lubi być sama ze sobą. – Gdy jest się samym, można odkryć, co się chce naprawdę – wyjaśnia. 

Redakcja poleca: Jak zrobić kukiełki Star Wars
Stwórz wraz z dzieckiem swoją historię rycerzy Jedi. Zrób kukiełki z bohaterami Star Wars i przeżyj fantastyczne przygody odgrywając scenki jak z kultowego filmu.

Druga polska Shero

Iwona ma swój kanał TruckinGirlIwona na Youtubie, gdzie umieszcza filmy ze swoich tras. Śledzi go już ponad 250 tys. użytkowników, a niektóre z filmów osiągają ponad milionową widownię. O tym, że będzie drugą polską Barbie Shero dowiedziała się, gdy czekała do prysznica na truck stopie. – W pierwszej chwili myślałam, że to żart - śmieje się. Jest zdziwiona, ale dumna, że dostała swoją lalkę Barbie i stałą się inspiracją dla polskich dziewczynek. 
Wyróżnienie Barbie Shero przyznawane na świecie od czterech lat, w zeszłym roku po raz pierwszy trafiło do rąk Polki. Lalkę inspirowaną swoim wyglądem, symbolizującą Barbie Shero, otrzymała dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Lalka Barbie ma już 60 lat!

Barbie Shero to kolejny krok w misji inspirowania dziewczynek – lalka Barbie w tym roku skończyła 60 lat! Przez cały ten czas daje dziewczynkom możliwość identyfikowania się ze swoją lalką i wyobrażania sobie przyszłych ról poprzez zabawę. W myśl hasła: „Możesz być, kim chcesz” zachęca do przekraczania własnych granic, a wcielając się w różne role społeczne i zawodowe, odkrywa przed dziewczynkami całe spektrum możliwości, jakie stoją przed nimi w dorosłym życiu.

A ty jaką lalkę kupiłabyś dla swojej córeczki?


Z okazji 60-lecia lalki Barbie w ramach gali Barbie Shero 2019 odbył się również niecodzienny pokaz mody. Małe modelki przyleciały do nas aż z Wielkiej Brytanii!
„Pokaz

  [content:1_4103,0_26542,0_19269:CMNews]
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy