policja
fot. Fotolia

Barcelona: policjant tuli dziecko, gdy jego mama leży ranna

Przypadkowe nagranie pokazuje jaką empatią wykazał się ten funkcjonariusz.
policja
fot. Fotolia
Dzisiaj podziwia go cały Internet. Kiedy po czwartkowym zamachu w Barcelonie ktoś podróżujący komunikacją miejską nagrał film na pasażu Las Ramblas, widzom ukazał się obraz rozpaczy. Ludzie leżący bezwładnie na chodniku, niektórzy próbujący się podnieść, porozrzucane przedmioty. Zginęło 14 osób a 100 jest rannych. W zgiełku jeden z policjantów uspokaja dziecko, gdy inni pomagają jego mamie się podnieść.
 
Zobacz nagranie:
 

Ta mama i dziecko to jedne z pierwszych ofiar

Kolejnym anonimowym bohaterem hiszpańskiego dramatu stał się mężczyzna, który pomógł kobiecie z wózkiem w ostatniej chwili zejść z drogi nadjeżdżającej z ogromną prędkością furgonetki. Na nagraniu z kamer przemysłowych widać, że tylko ułamki sekund dzieliły ich od tragedii.
 
Zobacz także: Bohaterstwo czy ludzki odruch, czyli jak ocenić postawę policjanta
 
Nikt nie spodziewał się, że w jednym z najlepiej strzeżonych miast dojdzie do takiej tragedii. Najmłodszą ofiarą zamachu jest 3-letnia dziewczynka. Wiele dzieci trafiło do szpitali z poważnymi obrażeniami.
 
Zobacz nagranie z kamery przemysłowej:
 
Nie znane są dane osób udzielających pomocy anonimowo, ale na pewno są to bohaterowie, którzy instynktownie ratują innych. Brawo!
 
Źródło: natemat.pl, wp.pl
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy