GRY
 
 

Barwy lasu - wernisaż wystawy prac małych artystów

28.09.2012r., godz.17:00 Na nowej wystawie czasowej w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym BPN prezentowanych jest kilkadziesiąt prac koła plastycznego - Deformacja. Prace ukazują piękno Puszczy Białowieskiej i jej mieszkańców.

Białowieski Park Narodowy
Koło plastyczne „Deformacja” zostało utworzone w 1991r. przy Hajnowskim Domu Kultury przez instruktorkę Zenaidę Jakuć, absolwentkę Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, która do dziś jest merytorycznym opiekunem grupy. Ona także jest kuratorem wystawy.

Młodzież i dzieci uczęszczające na zajęcia koła, pracują w kilku grupach wiekowych i obecnie to około 70 osób (od 7 do 16 lat). Uczestnictwo w zajęciach to przede wszystkim doskonalenie umiejętności i rozwijanie zainteresowań. Najmłodsi rozwijają swoją kreatywność poprzez przeróżne techniki plastyczne, traktując twórczość często jak zabawę. Malują palcami, tworzą kompozycje ze skarbów natury (nasion, piór, kamieni), lepią z plasteliny, a zimą ze śniegu, wyczarowują fantastyczne obrazy. Grupa starsza opracowuje inne tematy – martwą naturę, pejzaż, studium postaci i architektury. Rysują węglem, pastelem, tuszem, ołówkiem, poznają malarstwo akrylowe, olejne, akwarelę, a także próbują swych sił w grafice i rzeźbie. Uczestnicy koła są laureatami konkursów plastycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wielu uczestników „Deformacji” kontynuuje naukę w szkołach artystycznych, a niektórzy współpracują nadal z Hajnowskim Domem Kultury, tu odbywają swoje praktyki i aranżują pierwsze wystawy.

Wystawę można oglądać do 5 listopada 2012 r. w Muzeum BPN:
  • do 14.10.2012r. – od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 16:30, w soboty i niedziele w godzinach: 9:00 – 17:00
  • od 14.10.2012r. do 05.11.2012 r. – od wtorku do piątku w godzinach: 9:00 – 16:00, w soboty i niedziele w godzinach: 9:00 – 17:00
Ceny biletów na wystawy czasowe: 8 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy).
 
Białowieski Park Narodowy
Park Pałacowy 11,
17-230 Białowieża
Redakcja poleca: Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO
Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!
Doładuj
Przeładuj