Duracell
fot. materiały prasowe

Baterie, które robią różnicę

Każdy rodzic wie, że sprawnie działające sprzęty, począwszy od elektronicznej niani, poprzez karuzelę przy łóżeczku, aż po zdalnie sterowany samolot potrzebują niezawodnego zasilania. Chwila dla siebie, niezakłócony sen dziecka, czy uśmiech na jego twarzy podczas zabawy to coś za co rodzice są w stanie oddać naprawdę wiele. Dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość sprzętów, po które sięgamy, ale również na baterie, które wybieramy. To właśnie one powodują, że elektroniczna niania czy karuzela działają bez zakłóceń, a zdalnie sterowany samolot wzbija się w powietrze.
Duracell
fot. materiały prasowe

Wybór ma znaczenie

O tym jak ważny jest dobór źródła zasilania wiedzą bardzo dobrze producenci zabawek, którzy choć edukują, wciąż spotykają się z ich „awariami” spowodowanymi korzystaniem z nieodpowiednich baterii. Nawet najdroższa i najbardziej atrakcyjna zabawka może „pójść w odstawkę” z powodu tylko (i aż) źle dobranych baterii.  Potwierdza to Zuzanna Sielicka-Kalczyńska – współwłaścicielka marki Whisbear, producenta szumiących misiów ułatwiających dzieciom zasypianie, która przyznaje, że większość reklamacji, jakie trafiają do firmy jest efektem zastosowania niewłaściwych baterii do zabawki. Dlatego Whisbear rekomenduje swoim klientom baterie marki Duracell.

Pożeracze energii

Zabawki mają coraz bardziej złożone funkcje i stają się coraz bardziej zaawansowane technicznie. W związku z tym rośnie ich zapotrzebowanie na energię. Aby działały sprawnie potrzebują więc mocnego zasilania. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na baterie, które wybieramy. W dużej mierze to właśnie od nich zależy, czy zabawka zadziała, czy będzie działała stabilnie, bez przestojów lub „skoków energetycznych” oraz, co najważniejsze, czy wykorzystane zostaną wszystkie jej funkcje.

Mocarze wśród baterii

Zamiast kupować baterie często, lepiej kupować je sprytnie – oszczędzając czas i pieniądze oraz unikając niepotrzebnego stresu. Na rynku dostępny jest cały wachlarz baterii o różnych parametrach, dlatego warto zastanowić się, które wybrać, bo wbrew pozorom bateria baterii nierówna. W urządzeniach o dużym poborze mocy, takich jak zabawki, najlepiej sprawdzają się te o dużej mocy. Czym różnią się od pozostałych baterii?  Np. produkty z linii Duracell Ultra swoją moc zawdzięczają specjalnej konstrukcji – wyposażone są w rdzeń High Density Core. Jego gęsta i zwarta struktura pozwala zmieścić więcej energii w produkcie o standardowej wielkości, co sprawia, że ich czas działania jest dłuższy niż w przypadku innych baterii. Taka konstrukcja umożliwia też równomierne uwalnianie mocy, pozwalając cieszyć się optymalnym działaniem zabawek, bez przykrych niespodzianek i „awarii” w najmniej oczekiwanym momencie.

Duża moc to również oszczędność

Baterie z dużą mocą, takie jak Duracell Ultra działają nawet do 20 razy dłużej, niż baterie cynkowe (w porównaniu z wiodącymi bateriami cynkowo-węglowymi AA, w teście z użyciem aparatu cyfrowego zgodnym z normą 2015 IEC). Dzięki temu nie tylko można uniknąć przykrych niespodzianek, ale również zaoszczędzić. Choć mocniejsze baterie są nieco droższe, to zakup większej liczby tanich baterii będzie i tak wiązał się z większym kosztem niż zakup 1 paluszka, który będzie działał równie długo.

Bardziej świadome wybory

Gdy w domu pojawia się dziecko, zmieniają się również nasze zwyczaje zakupowe. Choć kupujemy więcej, staramy się wybierać bardziej świadomie – również w kontekście ograniczania negatywnego wpływu na środowisko w zgodzie z ideą less waste. Kupując baterie, które działają dłużej ograniczamy ich zużycie. Dodatkowo Duracell Ultra wyposażone są w Powercheck. Jest to specjalnie zaprojektowana miarka umożliwiająca sprawdzenie stanu energii. Dzięki niej, gdy zabawka przestanie działać, bez zakupu nowych baterii sprawdzisz, czy ma to związek z zasilaniem, czy awarią samego mechanizmu.

Artykuł powstał z udziałem marki Duracell
 

Zobacz także

Popularne tematy