GRY
 
 

BEATBOX – MUZYKA PEŁNĄ GĘBĄ

Tamika zaprasza dzieci na zajęcia BEATBOX – MUZYKA PEŁNĄ GĘBĄ.

logo tamika
fot. tamika.pl

Czy twoje dziecko fascynuje się kulturą hip hopu i przeżywa fascynację wszystkim co się z nią wiąże? Taniec hip hop lub break dance i głośny bass?...To nie koniec! Mamy dla was coś lepszego. Jeśli chcesz aby twoje dziecko naprawdę inponowało swoim wymagającym róweśnikom zapisz je na naukę beatboxu.
To nic innego niż tworzenie dźwięków buzią. Mlaskanie, cykanie, gwizdanie to podstawowe elementy tej zwariowanej techniki. Beatbox to istny szał wśród młodzieży i nowe modne zajęcie w Polsce.


5 POWODÓW ABY ZAPISAĆ DZIECKO NA BEATBOX

Jeśli jeszcze nie wiesz jak bardzo Twoja pociecha skorzysta z warsztatów wokalnych, przeczytaj pare faktów na temat beatboxu i wyobraź sobie jak się rozwinie po kilku tygodniach zabaw i ćwiczeń.

1. Nauczy się lepiej oddychać
Podczas zajęć beatboxowych uczymy się poprawnie oddychać przeponowo, zarówno podczas beatboxowania i mówienia. Już po miesiącu zajęć dziecko ma głębszy oddech, mocniejszy głos i silniejszą przeponę. Jak to robimy? Poprzez zabawę oczywiście! Zdmuchiwanie świeczek, przyklejanie podmuchem kartki do ściany i inne zabawy, które możesz powtarzać z dzieckiem w domu. Tak na marginesie, oddychając głęboko wydalasz najwięcej toksyn z organizmu, ponad 70%. Oddech jest używany codziennie przez całe życie, więc warto w niego trochę zainwestować.

2. Zacznie wyraźniej mówić
Warsztaty beatboxowe radykalnie wzmacniają większość z naszych 27 mięśni twarzy, przede wszystkim język, policzki i usta. To najlepsze zajęcia dykcyjne, logopedyczne i warsztaty aktorskie w jednym. Używamy zresztą w niektórych rozgrzewkach łamaczy..Wszelkie problemy logopedyczne to nic innego jak niewyćwiczone odpowiednie mięśnie. Rozgrzewki w stylu naśladowanie dźwięków zwierząt to nie tylko doskonała zabawa, ale też sposób na rozgrzanie i rozwój poszczególnych części układu mowy.

3. Wyrobi sobie poczucie rytmu
Dzięki wielu ćwiczeniom rytmicznym dziecko lepiej reaguje na muzykę. Uczy się improwizować, co przydaje się przez całe życie. Poprawia się również koordynacja półkul mózgowych (jak przy żonglowaniu), dziecko ma większą podzielność uwagi i łatwiej się skupia. A kiedy lepiej rozumiemy muzykę to znacznie lepiej do niej tańczymy! Zauważyliście z jaką gracją poruszają się tancerze?

4. Zapomnij o kupnie drogiego sprzętu
W odróżnieniu od zakupu np. zestawu perkusyjnego za kilka tysięcy złotych, do beatboxu nie potrzebujesz nic oprócz ust, języka i chęci. Można „go“ zabrać wszędzie i przekazywać kumplom i koleżankom z klasy. Jeśli się znudzi, nie tracisz absolutnie nic (oprócz wyśmienitej zabawy).

5. Zyska pewność siebie
Każde zajęcia prowadzone w grupach, od wspólnych ćwiczeń fizycznych, aż po zajęcia językowe czy muzyczne, to rozwój umiejętności społecznych dziecka. Dzięki temu pozbywa się strachu przed wystąpieniami publicznymi, co przyda mu się na wszystkich apelach, egzaminach ustnych, akademiach i w wielu sytuacjach codziennych. Pamiętasz szkolny stres przed wyjściem na środek klasy? A co by było gdyby ktoś Cię na niego uodpornił?


Powodów dla których warto zapisać dziecko na beatbox możnaby wymieniać dużo więcej. Ale po co? Lepiej po prostu przyprowadzić synka lub córkę na zajęcia w Tamice i sprawdzić samemu jak przez kilka następnych dni psztyka, klika i prycha sobie w domu, rozwijając nową pasję!

Tamika
Ul. Wolska 44
tel: 0 535 644 990

więcej »

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj