Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!
fot. Adobe Stock

MZ: będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie nowych obostrzeń. Możliwe jest także, że wróci nakaz noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych, nawet w strefach żółtych i zielonych.
Joanna  Biegaj
Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!
fot. Adobe Stock
Ministerstwo Zdrowia zapowiada zaostrzenie obostrzeń w związku z koronawirusem. Będzie ono dotyczyło tzw. stref czerwonych i żółtych. Rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz szczegółowe informacje na ten temat ma przedstawić w ciągu najbliższych tygodni.

Nowe obostrzenia

25 września na konferencji prasowej Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował o planach wprowadzenia nowych obostrzeń: „Minister Zdrowia zaproponuje większe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych. Najprawdopodobniej te nowe restrykcje wprowadzone zostaną w niedługim czasie. Będą to obostrzenia dotyczące m.in. ograniczenia spotkań międzyludzkich. Jakie to będą ograniczenia? Będziemy o tym informować na bieżąco, ale na pewno pojawią się one w kolejnych tygodniach”.
Redakcja poleca: Czy przejmujesz się smogiem? [SONDA ULICZNA]
Smog truje nas, ale musimy jakoś z nim żyć. Czy my się jeszcze nim przejmujemy? Zapytaliśmy o to przechodniów.

Czy wrócą maseczki?

Na pytanie, czy rząd bierze pod uwagę przywrócenie nakazu noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych, Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odpowiedział: „Każda możliwość jest rozważana. Rekomendacje najprawdopodobniej pojawią się w przyszłym tygodniu. Można się spodziewać różnych zmian nawet patrząc po innych państwach, które wprowadzają nowe restrykcje” - odpowiedział Wojciech Andrusiewicz.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy