Szczepienia przeciwko koronawirusowi
fot. Adobe Stock

Będą przywileje dla zaszczepionych? Tak wynika z nieoficjalnych informacji

Osoby, które w pełni zaszczepiły się przeciwko COVID-19, prawdopodobnie będą mogły liczyć na pewne udogodnienia. Chodzi o uczestnictwo w imprezach okolicznościowych.
Sylwia Arlak
Szczepienia przeciwko koronawirusowi
fot. Adobe Stock
Już od jakiegoś czasu mówi się, że zaszczepieni przeciwko koronawirusowi będą zwolnieni z niektórych obostrzeń. Jak wynika z informacji, do których dotarli dziennikarze RMF FM, ten scenariusz może wejść w życie szybciej, niż myślimy.

Przywileje dla zaszczepionych nie tylko w  Polsce

Jeśli potwierdzą się nieoficjalne ustalenia stacji, wszyscy, którzy zostali zaszczepieni dwiema dawkami szczepionek Pfizer, Moderna, AstraZeneca i jedną Johnson&Johnson, nie będą wliczani w limit osób na weselach i innych imprezach okolicznościowych, np. komuniach czy chrzcinach.

Zobacz także: Ile się daje na komunię w 2021: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Co ciekawe, podobne rozwiązanie zapowiedział Viktor Orban na Węgrzech. Tam (po tym, jak w kraju będzie już ustalona przez rząd liczba zaszczepionych), zaszczepieni będą mogli bez ograniczeń korzystać z instytucji kultury i chodzić na dyskoteki. Wystarczy, że przed wejściem okażą zaświadczenie o szczepieniu.

Przywileje dla zaszczepionych przewiduje także niemiecki rząd. Politycy przyjęli już projekt rozporządzenia, teraz regulacja musi jeszcze uzyskać akceptację parlamentu.

Na razie nie ma żadnej jednoznacznej odpowiedzi polskiego rządu. Przypomnijmy, że w Polsce od 15 maja będzie można organizować imprezy okolicznościowe na świeżym powietrzu z limitem do 25 osób, od 29 maja możliwa będzie organizacja imprez okolicznościowych wewnątrz z limitem do 50 osób.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]
Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy