Tik Tok Theblondebunny1
fot. Tik Tok

Amerykańska TikTokerka zaszła w ciążę, będąc już w ciąży. Nadpłodnienie wśród ludzi zdarza się niezwykle rzadko!

Kiedy TikTokerka ze Stanów Zjednoczonych opowiedziała o swojej sytuacji, większość obserwatorów jej nie uwierzyła. Nic dziwnego: wśród ludzi nadpłodnienie zdarza się niezwykle rzadko!
Sylwia Arlak
Tik Tok Theblondebunny1
fot. Tik Tok
TikTokerka ze Stanów Zjednoczonych, znana jako Theblondebunny1, poinformowała, że będąc w ciąży bliźniaczej, zaszła w kolejną ciążę. O wszystkim opowiedziała, gdy była w 17. tygodniu ciąży. Dziś jest już bliżej rozwiązania.

Zaszła w ciążę, będąc już w ciąży

Choć mało kto uwierzył w jej opowieść, takie przypadki, choć rzadkie, są możliwe. W przypadku nadpłodnienia, bo tak nazywa się to zjawisko, dzieci mogą nawet mieć różnych ojców.

Jak wyznała TikTokerka, z początku lekarze myśleli, że mają do czynienia z zespołem zanikającego bliźniaka (słabszy płód jest wchłaniany przez silniejszy). Szybko okazało się jednak, że kobieta rzeczywiście znów jest w ciąży. „Kiedy owulujesz, owulujesz przez 24 godziny, a plemniki mogą żyć w twoim ciele od trzech do pięciu dni” – tłumaczyła swoim fanom, dodając: „Trafiliśmy w dziesiątkę, to nasza pierwsza ciąża i od razu mamy trójkę maluszków”.

Dodała, że prawdopodobnie ona i jej partner nie zdecydują się na więcej dzieci w przyszłości.

Nadpłodnienie: co to takiego?

Nadpłodnienie jest powszechne wśród wielu zwierząt (np. kotów czy psów), ale nie zdarza się często u ludzi. Szacuje się, że około 5 procent bliźniąt w Polsce może pochodzić z ciąży dwojaczej. 

Nadpłodnienie to zjawisko zapłodnienia różnych komórek jajowych pochodzących z jednego cyklu owulacyjnego przez plemniki pochodzące z różnych aktów płciowych, które odbyły się w krótkim czasie. W wyniku jednego stosunku seksualnego dochodzi do zapłodnienia jednej komórki jajowej zapłodnionej jednym plemnikiem, a w wyniku kolejnego stosunku (odbytego w ciągu od trzech dni do dwóch tygodni później) zostaje zapłodniona druga komórka, uwolniona w tym samym cyklu innym plemnikiem. Kobieta może być w tym samym czasie w ciąży z dwoma różnymi mężczyznami, jeśli współżyła z nimi w jednym cyklu. 

Theblondebunny1 i jej mąż z niecierpliwością oczekują maluszków. Trzymamy kciuki za całą gromadkę! Słyszałyście kiedyś o podobnej historii?

Zobacz także:
Redakcja poleca: Będzie córeczka? Weronika Rosati odpowiada [WIDEO]
Aktorka potwierdza informacje o ciąży i chętnie pozuje na ściance pokazując widoczny już ciążąwy brzuszek.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy