"Będę Mamą" vol.2

Płyta „Będę mamą” powstała z myślą o kobietach w ciąży, które pragną mieć wpływ na rozwój swojego dziecka.
Liczne badania naukowe dowiodły, że odpowiednio dobrana muzyka ma pozytywny wpływ na rozwój i zachowanie dziecka. Spokojne i łagodne w brzmieniu dźwięki uspokajają malucha i pozwalają mu się wyciszyć. Te same melodie wpływają pozytywnie na rozwój jego umysłu – około 4 – 5 miesiąca dziecko zaczyna słyszeć i rozróżniać dźwięki, dlatego odpowiednio dobrana muzyka stymuluje ten proces i uczy nie tylko rozróżniania brzmień, ale i ich zapamiętywania. Kontakt z muzyką na wczesnym etapie życia może zdecydowanie ułatwić rozwój intelektualny malucha, pobudzić jego kreatywność oraz rozwinąć w nim muzyczną wrażliwość.

Muzyka relaksacyjna, dzięki spokojnym dźwiękom i subtelnej linii melodycznej ma niezwykle pozytywny wpływ także na samopoczucie Mamy - pomaga zredukować stres i zwiększa odporność na ból. Uspokaja, wycisza i relaksuje. Ponadto wspólne słuchanie muzyki wzmacnia więź,  jaka łączy matkę i dziecko, co jest niezwykle ważne również na późniejszym etapie rozwoju.

Dzięki płycie „Będę Mamą” każda kobieta ma szansę aktywnie wpływać na rozwój swojej pociechy i w spokoju cieszyć się urokami ciąży.


Redakcja poleca: Bez nich to by się nie udało! Osoby najbliższe są ogromnym wsparciem w karmieniu piersią
Dla jednych mam – przyjaciółka, dla innych – własna mama. Jeszcze inna grupa wskazała partnera lub męża jako tą osobę, bez której wsparcia nie poradziłaby sobie z karmieniem maleństwa. Poprosiłyśmy mamy o podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami w tym temacie. Najciekawsze odpowiedzi nagrodziłyśmy zestawami od Philips Avent!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj