GRY
 
 

Będziemy kąpać się w Wiśle? - zapadła decyzja

Wakacje są raz w roku. Być może uda Ci się wyskoczyć na kilka dni, czy tydzień poza miasto. A co robić z dziećmi przez resztę czasu?

plaża Warszawa kąpiel
fot. Fotolia
Do tej pory kąpiel w Wiśle nie kojarzyła nam się najlepiej. Wszyscy zastanawiali się, jak to jest z jej czystością, a tereny wzdłuż rzeki, nie były zagospodarowane przez miasto. Teraz wszystko ma się zmienić. Już niedługo możesz razem z dziećmi pojechać na plażę... w Warszawie. Tylko czy się na to zdecydujesz?

Rzeka czy basen? Będzie wybór

Pomysł wzbudza wiele kontrowersji. Choć ludzie spragnieni są takich miejsc w stolicy, w których mogliby dostać namiastkę wakacji, to jednak głośno zastanawiają się, jak to naprawdę jest z czystością wiślanej wody.
Pomysłodawcy zapewniają, że dla tych, którzy nie będą chcieli kąpać się w rzece, powstaną 2 baseny przepływowe, wypełnione wodą z wodociągów i utrzymywane w czystości, tak jak robi się to na basenach. 
Redakcja poleca: Poznaj najciekawsze zabawki do kąpieli polecane przez Mamissima – film
Zobacz przegląd zabawek kąpielowych dla dzieci od malucha do przedszkolaka, dzięki którym wieczorny rytuał stanie się prawdziwą morską przygodą!

Gdzie mają powstać baseny?

- Planujemy dwa baseny. Będą do dyspozycji najpóźniej w 2020 roku - zapowiada Marek Piwowarski, pełnomocnik miasta ds. zagospodarowania nabrzeża Wisły.- Pierwszy basen ma powstać na wysokości Portu Praskiego, pomiędzy Mostem Śląsko-Dąbrowskim i ulicą Ratuszową. Będzie elementem strefy sportu, która już powstaje w miejscu dawnej miejskiej plaży, z pięknym widokiem na Zamek Królewski. Na wodzie być może powstanie też zaproponowana przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2017 pływająca sauna, sąsiadująca z kąpieliskiem. Drugi basen przycumowany zostanie przy Cyplu Czerniakowskim – podsumowuje pomysły pełnomocnik.

Plaża przy Marszałkowskiej?

Blisko 1000 ton piasku zostało przywiezionych w okolice Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Po co? Tuż przy skrzyżowaniu ulic: Marszałkowska i Świętokrzyska, zostanie utworzona ogromna plaża oraz boiska do piłki plażowej, nożnej oraz do badmintona. Boiska będą otoczone dla bezpieczeństwa siatkami, a także oświetlane, by ludzie mogli także aktywnie odpoczywać po pracy. Dla tych, których nie stać na wyjazdy, wszystko przygotowane będzie jak na wczasach. Leżaki, parasole, natryski, toalety. 

Już niedługo nie trzeba będzie marnować czasu, by w weekend w korkach uciekać z miasta. Warszawa może okazać się w tym roku konkurencyjna wobec innych ofert podmiejskich, a w ciągu kilku najbliższych lat, zmieni całkowicie swoje oblicze i stanie się znacznie bardziej przyjazna mieszkańcom.

Przeczytaj także: 11 sposobów na superwakacje z dzieckiem
Doładuj
Przeładuj