fot. Facebook

"Beka z mamuś na forach" - czy rzeczywiście mamy z tego ubaw?

Bawi cię to? Śmieszy? a może widzisz, że w ten sam sposób korzystasz z sieci i nie masz żadnych oporów? Zobacz w pigułce, co rodzice zamieszczają w sieci.
Małgorzata Malinowska
fot. Facebook
Jako matka nie miałam beki, gdy koleżanka z redakcji pokazała mi profil na facebooku "Beka z mamuś na forach", gdzie administratorzy wyszukują w sieci prawdziwe wpisy matek i ich często absurdalne pytania, odpowiedzi, zdjęcia i dylematy. Funpage powstał pod koniec 2014 roku, a ma już ponad 38 tysięcy polubień i z każdym dniem zyskuje coraz więcej fanów.

Oto niektóre z "cudownych rad i dylematów" mam z forów internetowych, zamieszczonych na funpage'u:

"Znieczulenie nie zawsze jest dobre dla dziecka. Natura nie brała pod uwagę znieczulenia, kiedy nas tworzyła. Znieczulenie jest dla kobiet, które słabo znoszą ból i w trakcie porodu myślą tylko o sobie."

"Mamusie mam takie pytanie. Bo mam mleko w piersi i karmię synka, ale mam tyle pokarmu, że całą armię mogłabym nakarmić, myślicie, że mogłabym ściągać mleczko i pić razem z mężem?"

"W kwietniu zostałam mamą, jak to jest z kąpielą dziecka? Czytałam gdzieś, że takie dziecko kąpie się tylko dwa razy na tydzień."
Odpowiedź: "Ja kąpię codziennie, tylko w piątki nie, bo to jakiś przesąd, że się nie kąpie"

"Jaki miesiąc jest dobry na poczęcie dziewczynki?"

"Hej mamusie mam takie pytanie: ktoś może kiedyś robił sobie test ciążowy z sody oczyszczonej?"

Mamy dla was jeszcze kilka screenów:

 
Źródło zdjęć i cytatów: profil "Beka mamuś na forach"na facebooku
 
Jak zapewniają autorzy pomysłu, profil ten nie ma na celu naśmiewać się z matek, autorzy chcą w ten sposób uczulić i zmusić do zastanowienia się nad tym, co wrzucamy do interentu, a jest tego coraz więcej i rodzice nie mają oporów wrzucać zdjęć swoich dzieci z kupą, albo wesołych golasków biegających po plaży.

Może właśnie dzięki takim pomysłom niektórym otworzą się oczy i kilka razy zastanowią się, zanim coś bezmyślnie zamieszczą w sieci, bo w internecie nic nie ginie!
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy