bezdomny
fot. foto edipresse

Ten bezdomny uratował dzieci. Będą mu wdzięczne do końca życia

Kiedy bezdomny usłyszał krzyki dzieci, natomiast ruszył z pomocą. Okazało się, że w budynku jest pożar.
bezdomny
fot. foto edipresse
Anvil Angulo, 36-letni bezdomny z Las Vegas, szedł ulicą, gdy nagle usłyszał dziecięce krzyki. W dodatku dobiegały one z zadymionego budynku, znającego się nieopodal. Niewiele myśląc, ruszył z pomocą.

Uratował je przed śmiercią w płomieniach

Mężczyzna przeskoczył przez płot, a następnie bez niczyjej pomocy otworzył zaryglowane drzwi. Okazało się, że wewnątrz znajduje się dwoje maleńkich dzieci – w wieku 3 lat i 10 miesięcy. Gdy tylko mężczyzna je zobaczył, wiedział, że musi je stamtąd dostać. Zdaniem strażaków, gdyby nie szybka interwencja bezdomnego, dzieci mogłyby nie przeżyć.

- Sprowadził te dzieci z wnętrza piekła — mówią strażacy. - Bez szybkiej akcji Angulo dzieci nawdychałyby się dymu i doznały poważnych oparzeń. Jego działanie z pewnością uratowało życie dzieci - powiedział rzecznik straży pożarnej z Las Vegas Tim Szymański. Jak informują strażacy, pożar wybuchł po tym, jak w mieszkaniu zapalił się piec. Dzieci znajdowały się pod opieką dziadka, którego płomienie odcięły od maluchów. - Dzieci były w salonie, a on w sypialni - tłumaczy Szymański, dodając, że maluchy czują się dobrze.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Uwaga na piece

Ogrzewanie domu, zwłaszcza w okresie zimy, często wiąże się z koniecznością korzystania z pieców. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie zarówno własnym, jak i domowników.
Dom, w którym mieszka dziecko, musi być bezpieczny – to podstawa. Czasami jednak myślimy, że wystarczy, że będziemy mieć dziecko na oko, żeby zapobiec nieszczęśliwemu wypadkowi. Jeżeli w domu mieszkają dzieci, należy sprawdzić wszystkie instalacje, nim jeszcze rozpocznie się zima. Wszak pamiętajmy, że najwięcej wypadków zdarza się w domu.

Co myślicie na temat tej sytuacji, która się wydarzyła?

Źródło: Fakt24.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy