GRY
 
 

Ten bezdomny uratował dzieci. Będą mu wdzięczne do końca życia

Kiedy bezdomny usłyszał krzyki dzieci, natomiast ruszył z pomocą. Okazało się, że w budynku jest pożar.

bezdomny
fot. foto edipresse
Anvil Angulo, 36-letni bezdomny z Las Vegas, szedł ulicą, gdy nagle usłyszał dziecięce krzyki. W dodatku dobiegały one z zadymionego budynku, znającego się nieopodal. Niewiele myśląc, ruszył z pomocą.

Uratował je przed śmiercią w płomieniach

Mężczyzna przeskoczył przez płot, a następnie bez niczyjej pomocy otworzył zaryglowane drzwi. Okazało się, że wewnątrz znajduje się dwoje maleńkich dzieci – w wieku 3 lat i 10 miesięcy. Gdy tylko mężczyzna je zobaczył, wiedział, że musi je stamtąd dostać. Zdaniem strażaków, gdyby nie szybka interwencja bezdomnego, dzieci mogłyby nie przeżyć.

- Sprowadził te dzieci z wnętrza piekła — mówią strażacy. - Bez szybkiej akcji Angulo dzieci nawdychałyby się dymu i doznały poważnych oparzeń. Jego działanie z pewnością uratowało życie dzieci - powiedział rzecznik straży pożarnej z Las Vegas Tim Szymański. Jak informują strażacy, pożar wybuchł po tym, jak w mieszkaniu zapalił się piec. Dzieci znajdowały się pod opieką dziadka, którego płomienie odcięły od maluchów. - Dzieci były w salonie, a on w sypialni - tłumaczy Szymański, dodając, że maluchy czują się dobrze.
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.

Uwaga na piece

Ogrzewanie domu, zwłaszcza w okresie zimy, często wiąże się z koniecznością korzystania z pieców. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie zarówno własnym, jak i domowników.
Dom, w którym mieszka dziecko, musi być bezpieczny – to podstawa. Czasami jednak myślimy, że wystarczy, że będziemy mieć dziecko na oko, żeby zapobiec nieszczęśliwemu wypadkowi. Jeżeli w domu mieszkają dzieci, należy sprawdzić wszystkie instalacje, nim jeszcze rozpocznie się zima. Wszak pamiętajmy, że najwięcej wypadków zdarza się w domu.

Co myślicie na temat tej sytuacji, która się wydarzyła?

Źródło: Fakt24.pl

Zobacz też:

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj