GRY
 
 

Bezmyślność matki mogła doprowadzić do śmierci chłopca

Sezon upałów jeszcze się nie zaczął, a znowu powraca problem, który co roku mrozi nam krew w żyłach i doprowadza do śmierci dzieci.

dziecko w aucie
fot. Fotolia

Poniedziałek, warszawski Wilanów, około godziny 13, gdy temperatura w słońcu sięga ponad 25 stopni, w pozostawionym przed sklepem samochodzie przechodnie zauważają na tylnym siedzeniu małe dziecko, które nie wykazuje oznak życia. Czym prędzej zawiadamiają policję, która przyjeżdża już po 2 minutach: - Po dwóch minutach od wezwania patrol był już we wskazanym przez świadków miejscu. Policjanci zobaczyli samochód pozostawiony na słońcu. W środku znajdowało się małe dziecko, 16-miesięczny chłopczyk - mówi Magdalena Bieniak z mokotowskiej policji.

Rozpoczyna się akcja ratunkowa

Pomimo stukania w szybę, dziecko nie daje żadnych znaków. Policja wybija szybę w samochodzie. Jak się na szczęście okazuje, niemowlę spało w foteliku samochodowym. Karetka pogotowia również szybko przyjeżdża na miejsce, a chłopczyk zostaje przebadany przez ratowników. Na szczęście nie stwierdzają oni uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także: Samochód jest jak piekarnik! Nie zostawiaj dziecka w aucie!
Redakcja poleca: Dziś największym zagrożeniem dla rozwoju dziecka jest zwykły smartfon [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
- To obowiązkiem dorosłych jest dopilnować, by nasze dzieci korzystały z mediów w sposób bezpieczny i sprzyjający rozwojowi. - wyjaśnia psycholog, Aleksandra Piotrowska.

Gdzie była matka dziecka?

Kilka minut później na miejscu zdarzenia pojawia się matka 16-miesięcznego chłopca, która najprawdopodobniej wróciła z pobliskiego sklepu.

Funkcjonariusze muszą zbadać okoliczności zdarzenia i ustalić, na jak długo matka pozostawiła dziecko w zamkniętym samochodzie. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem mogła narazić niemowlę na niebezpieczeństwo, mogą jej zostać postawione zarzuty, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz szokującą kampanię, do czego może doprowadzić zostawienie dziecka w aucie:Zobacz także: Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w samochodzie?

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami