Bezpieczna podróż na wakacje [LIVECZAT Z EKSPERTEM]

Jak spakować się na wyjazd, przygotować auto i przede wszystkim – wybrać dobry fotelik dla dziecka? Na te i inne pytania młodych rodziców odpowiadał Kamil Kasiak, ratownik medyczny, podczas liveczatu na profilu fb „Mamo To Ja”. Zobacz to koniecznie!

Nawet najdroższy fotelik dla dziecka, jeśli nie jest dobrany do modelu samochodu, nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji. Wiedzieliście? Jeśli nie, obejrzyjcie nasz film! Tą i innymi ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa w podróży z maluchem podzielił się w nim ekspert, odpowiadając na pytania rodziców zadawane podczas liveczatu zorganizowanego w ramach Internetowej Szkoły Rodzenia.

Przygotowanie samochodu

Naszym celem jest bezpieczne dotarcie do celu podróży. Ale musimy pamiętać, że oprócz nas na drodze są także inni użytkownicy. Jak wyjaśnia Kamil Kasiak: „Żeby uniknąć ryzyka poważnych obrażeń ciała podczas kolizji czy wypadku samochodowego pamiętajmy o tym, żeby do podróży odpowiednio przygotować także samochód”. Warto wybrać się do serwisu, by przejrzeć auto, wykluczyć wszystkie usterki i mieć pewność, że jest w 100% sprawne. „Powinniśmy również rozplanować bezpieczne rozłożenie rzeczy w samochodzie. Zadbajmy o to, żeby rzeczy z bagażnika nie miały jak przemieścić się do kabiny samochodu” – dodaje ekspert.

Bezpieczeństwo najmłodszych

„Musimy bezwzględnie wyposażyć się w foteliki, które przeszły pozytywnie testy bezpieczeństwa”. Foteliki BeSafe przeszły takie testy na bardzo wysokim poziomie. „Równie ważne jest jednak odpowiednie dopasowanie fotelika do konkretnego modelu samochodu. Zanim zdecydujemy się na fotelik, do którego zakupu się przymierzamy, powinniśmy ten fotelik przymierzyć do kanapy, ponieważ foteliki mają różne kształty, różnią się podstawą. Do tego fotele samochodowe mają różne kąty nachylenia. Ważne więc, żeby taki fotelik przed zakupem dopasować do samochodu”.

Zapraszamy na nasz Fanpage Mamo To Ja na kolejne spotkania z ekspertami Internetowej Szkoły Rodzenia!


Materiał powstał we współpracy z Marko

 

Doładuj
Przeładuj