wydarzenia

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

16.09.2011r. w Forcie Wola w Warszawie, odbędzie się wielka akcja społeczna adresowana do dzieci w wieku szkolnym, oraz ich opiekunów/wychowawców.
wydarzenia
Przez cały dzień, od godziny 11 aż do 19, będziemy prowadzić warsztaty edukacyjne połączone z ciekawymi pokazami, oraz atrakcyjnymi konkursami z nagrodami.

W bogatym programie imprezy, każdy z uczestników na pewno znajdzie coś dla siebie. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby warsztaty były zróżnicowane i interesujące nawet dla maluchów.

Oto co dla Państwa przygotowaliśmy :
1. Pokazy z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci : ten 8 godzinny program w ramach którego nauczymy się między innymi jak udzielać pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym powstał dzięki współpracy partnerskiej z portalem www.znamibezpiecznie.pl. Zapraszamy również do udziału w panelach dyskusyjnych poświęconych problemowi bezpieczeństwa na wycieczkach szkolnych.
Osoby szczególnie zainteresowane tematyka pierwszej pomocy będą mogły otrzymać dodatkowo darmowe skrypty “Pierwsza pomoc, jakie to proste”.

2. Autorski program bezpieczeństwa na drogach dla dzieci Autochodzik :
jest skierowany do przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Posiada zalecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej nr 1583/2003, ochronę Unii Europejskiej nr 000258686-001 oraz jest wpisany do Banku Dobrych Pomysłów Komendy Głównej Policji. Poprzez zabawę dzieci uczą się rozróżniać znaki drogowe, poznają zasady prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

3. Pokazy strażackie : w trakcie pokazów nauczymy się między innymi jak prawidłowo korzystać z gaśnicy, oraz w jaki sposób sprawnie  ewakuację z zadymionego pomieszczenia. Specjalnie dla dzieci odbędzie się konkurs sportowo-pożarniczy.

4. Kącik plastyczno-edukacyjny : to idealna propozycja dla maluchów, które uwielbiają rysować i malować. Rysując dzieci będą poznawać znaki drogowe oraz rozmawiać o niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się wydarzyć w domu lub szkole.

5. Pokazy sztuk walki: to doskonała okazja, aby poznać tajniki najpopularniejszych sztuk walki takich jak karate, ju-jitsu czy ken jutsu. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w kursie samoobrony, podczas którego poznają podstawowe chwyty obronne.

6. Pokazy tańca : na scenie zobaczymy solistów, duety oraz 5cio osobową grupę taneczną. Dla małych amatorów tańca zostanie zorganizowana szkoła tańca, a laureat wygra karnet na zajęcia w jednej ze szkół tańca na Woli.

7. Rozstrzygnięcie konkursów na najciekawsze zdjęcie z wakacji oraz wierszyk o bezpieczeństwie : na laureatów czekają wspaniałe nagrody - laptop i kurs w szkole językowej.

Nad bezpieczeństwem i sprawną organizacją imprezy będą czuwać doskonale wyszkoleni animatorzy zabaw.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy