płodna polka, badania, logo
fot. materiały prasowe

Płodne Dni – bezpłatne badania diagnostyczne dla kobiet, 12 czerwca, Warszawa

Zapraszamy 12 czerwca na bezpłatne badania diagnostyczne w ramach akcji „Płodna Polka”. Badania odbędą się w Warszawie i połączone są ze spotkaniem z lekarzem specjalistą z dziedziny niepłodności.
płodna polka, badania, logo
fot. materiały prasowe
W ramach kampanii Płodna Polka odbędzie się akcja bezpłatnych badań Pakietu kobiecego. Określają one rezerwę jajnikową, co pozwala oszacować, jak długo kobieta będzie miała szansę na poczęcie dziecka. Jak wynika z raportu zrealizowanego na potrzeby kampanii, większość kobiet nigdy nie diagnozowało swojej płodności. Co czwarta z nich planuje macierzyństwo  dopiero po 30. roku życia, a zbyt późna decyzja o zajściu w ciążę jest jedną z głównych przyczyn problemów z zajściem w ciążę.
Naprzeciw tym alarmującym wynikom wychodzą inicjatorzy kampanii Płodna Polka organizując akcję Płodne Dni. Pierwszy z nich odbędzie się dnia 12 czerwca w Klinice Leczenia Niepłodności Bocian w Warszawie. Polki będą miały możliwość bezpłatnego wykonania Pakietu Kobiecego w którego skład wchodzą: badanie poziomu hormonów AMH i FSH, badanie ultrasonografem (USG) oraz konsultacja z lekarzem specjalistą z dziedziny niepłodności. 
 
Ilość komórek jajowych kobiety jest określona na całe życie, a z wiekiem spada. Wczesne wykonanie badań Pakietu Kobiecego pozwala określić tę liczbę i stan płodności kobiety. Pomaga to zapobiegać sytuacjom, w którym decyzja o zajściu w ciążę została podjęta zbyt późno. Warto pamiętać, że po przekroczeniu 25. roku życia szanse na dziecko zaczynają systematycznie maleć, a po 33. są już  często niewielkie - mówi dr Grzegorz Mrugacz, ekspert medyczny kampanii, dyrektor medyczny Klinik Leczenia Niepłododności „Bocian”.
 
Pakiet badań wykonała już ambasadorka kampanii Katarzyna Burzyńska, która zachęca wszystkie kobiety, aby poszły w jej ślady: W ciąży nie jestem, ale będę. Wiem, że będę mogła być, bo zrobiłam badania Pakietu Kobiecego. Dlatego też mogę zaplanować macierzyństwo zdrowo, świadomie i szczęśliwie. I tego życzę wszystkim kobietom - tym w moim wieku, po 30. i tym młodszym również. Badajmy się, diagnozujmy swoją gospodarkę hormonalną, a potem bądźmy mamami!  Kasia zamierza wesprzeć swoją obecnością panie diagnozujące płodność w ramach akcji Płodne Dni w warszawskim oddziale Kliniki (ul. Stawki 2a, zapisy telefoniczne +48 85 744 77 00).
Więcej na stronie akcji www.plodnapolka.pl
 
Redakcja poleca: Jak endometrioza wpływa na płodność kobiety? – film
Dowiedz się, od czego zależy to, czy kobieta z endometriozą będzie mogła zajść w ciążę. Jakie techniki leczenia i zapłodnienia stosuje się u kobiet z wcześnie zdiagnozowaną endometriozą?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy