dziecko, lekarz, dentysta, ząbki
fot. Panthermedia

Bezpłatny przegląd zębów u dzieci

Bezpłatny przegląd zębów u dzieci, darmowa fluoryzacja, a do tego możliwość obejrzenia własnych zębów przy pomocy specjalnej kamery i pluszak w prezencie. Skorzystaj z okazji i uchroń dziecko przed próchnicą!
Beata Turska
dziecko, lekarz, dentysta, ząbki
fot. Panthermedia

Bezpłatny przegląd zębów u dzieci obędzie się 22 marca 2014 roku w Warszawie w ramach „Soboty z Dentusiem” - cyklu akcji profilaktycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym organizowanych  w ramach kampanii  „Lekcja stomatologii”. Kampania została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka.

 Gdzie i kiedy można zrobić dziecku bezpłatny przegląd zębów?

22 marca od godziny 11 do 13 ponad 50 stomatologów będzie czekać na małych pacjentów w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent:
  • ul. Grójecka 77
  • ul. Króżańska 20
  • ul. Targowa 33 a
  • ul. Targowa 67/2
Na wizytę nie trzeba się umawiać. Organizatorzy akcji zapewniają, że lekarze zdążą przepadać wszystkich chętnych.  
Kolejne „Soboty z Dentusiem” odbędą się 31 maja, 30 sierpnia oraz 6 grudnia 2014 roku w tych samych gabinetach.
 
Redakcja poleca: Nie lecząc zębów możesz doprowadzić do przedwczesnego porodu
Częste podjadanie oraz wymioty występujące we wczesnej fazie ciąży niszczą szkliwo zębów i powodują próchnicę. Zaniechanie wizyty u dentysty przez kobietę ciężarną może doprowadzić do zakażenia, co skutkuje poronieniem lub przedwczesnym porodem.

Jak będzie wyglądać wizyta u dentysty?

Podczas wizyty lekarz skontroluje zęby małego pacjenta i pokaże mu je przy pomocy malutkiej kamery, którą wkłada się do ust. 
Jeśli rodzice pacjenta nie będą mieli nic przeciwko temu, zostanie także przeprowadzona bezpłatna fluoryzacja, a stomatolog wytłumaczy, w jaki sposób fluor uodparnia zęby na próchnicę
Każdy mały pacjent otrzyma w prezencie dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz pluszowego Dentusia - maskotkę, która będzie mu przypominać o tym, że o ząbki trzeba dbać. 
Podczas wizyty rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak  zapobiegać próchnicy i co robić, by dziecko nie bało się dentysty.
 
Przeczytaj także: Strach przed dentystą
 

Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem na bezpłatny przegląd zębów?

Gorąco namawiamy: skorzystaj z okazji a potem regularnie chodź z dzieckiem do dentysty.  Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że ponad 60 procent polskich trzylatków nigdy nie była u stomatologa. To źle, bo ponad połowa dzieci w tym wieku ma już próchnicę. Trzylatki mają średnio po 3 nieleczone dziury w zębach, pięciolatki po 5. 
 
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy