GRY
 
 

Bezpłatne porady dietetyka dla kobiet w ciąży i dzieci: co na to ministerstwo?

Ministerstwo Zdrowia będzie rozmawiać na temat wprowadzenia bezpłatnych wizyt u dietetyka dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3. Podpisz petycję w tej sprawie.

Głodni Zmian
fot. Portal Głodni Zmian
Wprowadzenia bezpłatnych wizyt u dietetyka dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3 domaga się portal Głodni Zmian, który grupuje dietetyków i rodziców, którzy wiedzą, jak ważne jest żywienie dziecka od pierwszych chwil jego życia. Wraz z konsultantami krajowymi i ekspertami portal Głodni Zmian wystąpił w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia. Popieramy pomysł, dlatego zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia, czy zamierza prowadzić prace zmierzające do wprowadzenia odpowiednich zmian.
Czytaj też: Nasze dzieci nie muszą mieć nadwagi i chorób serca: podpisz petycję do Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo chce rozmawiać

W odpowiedzi udzielonej portalowi babyonlione.pl Ministerstwo Zdrowia na razie potwierdziło, że w lipcu otrzymało apel konsultantów krajowych, ekspertów, lekarzy, pielęgniarek, dietetyków i rodziców, który dotyczy wprowadzenia bezpłatnych porad dietetycznych dla kobiet w ciąży i małych dzieci do 3 lat.
Ministerstwo na razie planuje rozmowy. Na 17 września zaprosiło do siebie ekspertów i przedstawicieli rodziców. Chce z nimi omówić zasadność wprowadzania porad żywieniowych dla kobiet w ciąży i małych dzieci, wymienić opinie na temat aktualnie dostępnych metod zapobiegania nadwadze i otyłości. Ministerstwo ma nadzieję, że uda się wypracować kompromis.
- Cieszymy się, że nasza inicjatywa została dostrzeżona i pozytywnie odebrana w Ministerstwie, a problem otyłości i nadwagi wśród najmłodszych został zauważony. Mamy nadzieje, że rozmowy pójdą w dobrym kierunku i że uda Nam się wspólnie z Ministerstwem Zdrowia zadbać o zdrowie najmłodszych już w wieku prenatalnym, bo jak wszyscy dobrze wiemy lepiej zapobiegać niż leczyć - komentuje Klaudia Czapkiewicz-Ziółek, jedna z inicjatorek akcji Głodni Zmian, blogerka (www.niezleziolkoblog.pl).
Redakcja poleca: Monika Mrozowska o diecie dla kobiet w ciąży
Monika Mrozowska radzi, co powinna jeść przyszła mama, aby jej dieta była zróżnicowana i bogata w niezbędne w witaminy i składniki odżywcze.

Podpisz petycję do Ministerstwa Zdrowia

Na portalu Głodni Zmian (www.glodnizmian.pl) nadal są zbierane podpisy pod petycją w sprawie wprowadzenia bezpłatnych porad dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3.
Namawiamy do podpisu!
Będziemy nadal pytać w Ministerstwie Zdrowia o losy akcji i zabiegać o wprowadzenie bezpłatnych porad dietetycznych dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3.
Zobacz film: Nowe zasady żywienia niemowląt tłumaczy prof. Piotr Socha z Centrum Zdrowia Dziecka
Doładuj
Przeładuj