Głodni Zmian
fot. Portal Głodni Zmian

Bezpłatne porady dietetyka dla kobiet w ciąży i dzieci: co na to ministerstwo?

Ministerstwo Zdrowia będzie rozmawiać na temat wprowadzenia bezpłatnych wizyt u dietetyka dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3. Podpisz petycję w tej sprawie.
Katarzyna Pinkosz
Głodni Zmian
fot. Portal Głodni Zmian
Wprowadzenia bezpłatnych wizyt u dietetyka dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3 domaga się portal Głodni Zmian, który grupuje dietetyków i rodziców, którzy wiedzą, jak ważne jest żywienie dziecka od pierwszych chwil jego życia. Wraz z konsultantami krajowymi i ekspertami portal Głodni Zmian wystąpił w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia. Popieramy pomysł, dlatego zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia, czy zamierza prowadzić prace zmierzające do wprowadzenia odpowiednich zmian.
Czytaj też: Nasze dzieci nie muszą mieć nadwagi i chorób serca: podpisz petycję do Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo chce rozmawiać

W odpowiedzi udzielonej portalowi babyonlione.pl Ministerstwo Zdrowia na razie potwierdziło, że w lipcu otrzymało apel konsultantów krajowych, ekspertów, lekarzy, pielęgniarek, dietetyków i rodziców, który dotyczy wprowadzenia bezpłatnych porad dietetycznych dla kobiet w ciąży i małych dzieci do 3 lat.
Ministerstwo na razie planuje rozmowy. Na 17 września zaprosiło do siebie ekspertów i przedstawicieli rodziców. Chce z nimi omówić zasadność wprowadzania porad żywieniowych dla kobiet w ciąży i małych dzieci, wymienić opinie na temat aktualnie dostępnych metod zapobiegania nadwadze i otyłości. Ministerstwo ma nadzieję, że uda się wypracować kompromis.
- Cieszymy się, że nasza inicjatywa została dostrzeżona i pozytywnie odebrana w Ministerstwie, a problem otyłości i nadwagi wśród najmłodszych został zauważony. Mamy nadzieje, że rozmowy pójdą w dobrym kierunku i że uda Nam się wspólnie z Ministerstwem Zdrowia zadbać o zdrowie najmłodszych już w wieku prenatalnym, bo jak wszyscy dobrze wiemy lepiej zapobiegać niż leczyć - komentuje Klaudia Czapkiewicz-Ziółek, jedna z inicjatorek akcji Głodni Zmian, blogerka (www.niezleziolkoblog.pl).
Redakcja poleca: Dieta rocznego dziecka - film
Kiedy wprowadzać nowe pokarmy do diety niemowlaka? Czy to prawda, że roczne dziecko może jeść niemal wszystko? Posłuchaj porad pediatry.

Podpisz petycję do Ministerstwa Zdrowia

Na portalu Głodni Zmian (www.glodnizmian.pl) nadal są zbierane podpisy pod petycją w sprawie wprowadzenia bezpłatnych porad dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3.
Namawiamy do podpisu!
Będziemy nadal pytać w Ministerstwie Zdrowia o losy akcji i zabiegać o wprowadzenie bezpłatnych porad dietetycznych dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3.
Zobacz film: Nowe zasady żywienia niemowląt tłumaczy prof. Piotr Socha z Centrum Zdrowia Dziecka
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy