muzeum miasta łodzi, plakat, ferie
fot. materiały prasowe

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Muzeum Miasta Łodzi, 20-31.01, Łódź

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia artystyczne, historyczne i plastyczne, organizowane przez Muzeum Miasta Łodzi.
muzeum miasta łodzi, plakat, ferie
fot. materiały prasowe
Muzeum Miasta Łodzi, to jedna z łódzkich instytucji kultury, której ważnym zadaniem jest edukowanie łodzian. Na co dzień muzeum kieruje swoją ofertę edukacyjną zarówno do dzieci, jak i młodzieży, dorosłych, a także seniorów. „Do stworzenia programu ferii muzealnych zainspirowali nas nasi goście, którzy zasygnalizowali nam taką potrzebę. Wielu małych łodzian spędza zimową przerwę szkolną w domach, a ich opiekunowie poszukują atrakcji, które mogłyby umilić im wolny czas” – opowiada Anna Łagodzińska, Z-ca Kierownika Działu Edukacji i Upowszechniania MMŁ. „Podczas ferii w Muzeum Miasta Łodzi dzieci poznają m.in. tajniki różnych technik artystycznych, historię miasta czy ciekawostki związane z łódzkim językiem, ale także spróbują swoich sił podczas gry na maszynach dźwiękowych w Parku Staromiejskim i zaznajomią się ze zbiorami naszego muzeum.” – dodaje.

Harmonogram ferii w MMŁ:

20.01.2014 g. 10:00-12:00 Muzealny poniedziałek: „Piękno tkwi w szczegółach”
O tym, że piękno tkwi w szczegółach wiedzą rzeźbiarze, ale – jak się okazuje – również kamieniarze. Podczas zajęć na wystawie czasowej „Zakład Urbanowskich. Rodzina. Dzieło. Twórcy” uczestnicy dowiedzą się, jak przedmioty codziennego użytku stają się muzealnymi eksponatami, a w części plastycznej wykonają małe formy rzeźbiarskie.
 
21.01.2014 g. 10:00-12:00 Historyczny wtorek: „Z wizytą u rodziny Poznańskich”
Jak wyglądało życie w Pałacu Poznańskich na przełomie XIX i XX wieku? Kto w nim mieszkał? Jakie zwyczaje tu panowały? Odpowiedzi na te pytania uczestnicy poznają podczas spaceru po muzeum połączonym z opowieścią o rodzinie Poznańskich.
 
22.01.2014 g. 10:00-12:00 Łódzka środa: „Ludzki język łódzki”
Jak pięknie mówić oraz ćwiczyć swój język? Tego dowiedzą się uczestnicy logopedyczno-literackiego spotkania, podczas którego zostaną zaprezentowane różne zabawy językowe wykorzystujące wyjątkowe łódzkie powiedzenia i słówka. 
 
23.01.2014 g. 10:00-12:00 Muzyczny czwartek: „Ogródek dźwiękowy”
Muzyczne spotkanie poświęcone otaczającym nas dźwiękom. W jego trakcie uczestnicy będą mieli okazję do licznych zabaw i ćwiczeń muzycznych o charakterze improwizacyjnym, które wzbogacą własnoręcznie skonstruowane instrumenty oraz maszyny dźwiękowe z Parku Staromiejskiego.
 
24.01.2014 g. 10:00-12:00 Artystyczny piątek: „W istocie”
Jak opisać świat, pojęcia, idee i wartości za pomocą obrazów? Tego dowiedzą się uczestnicy artystycznego piątku podczas zwiedzania Galerii Mistrzów Polskich i warsztatów plastycznych.
 
27.01.2014 g. 10:00-12:00 Muzealny poniedziałek: „MusZeum”
Jak funkcjonuje muzeum? Czym jest galeria, wystawa, eksponat? Po tych zajęciach dzieci będą już wiedziały, że wizyta w muzeum to przyjemność, nie mus!
 
28.01.2014 g. 10:00-12:00 Historyczny wtorek: „Legenda Ziemi Obiecanej”
Zajęcia poświęcone będą błyskawicznemu rozwojowi Łodzi przemysłowej oraz spektakularnej karierze części jej mieszkańców.
 
29.01.2014 g. 10:00-12:00 Łódzka środa: "Łódź niepowtarzalna"
Łódź jest miastem jedynym w swoim rodzaju. Są tacy, którzy twierdzą, że nudnym i brzydkim, ale podczas tych zajęć udowodnimy, że nasze miasto jest piękniejsze, ciekawe i wyjątkowe.
 
30.01.2014 g. 10:00-12:00 Muzyczny czwartek: „Łódź utkana dźwiękami”
Muzyczna podróż w przeszłość, która pozwoli uczestnikom warsztatów dowiedzieć się, jak przez lata zmieniały się odgłosy i muzyka historycznej Łodzi. Oprócz podsłuchiwania warstwy akustycznej naszego miasta zostaną zaprezentowane również sylwetki znanych łódzkich muzyków i kompozytorów.
 
31.01.2014 g. 10:00-12:00 Artystyczny piątek: „Obraz szyty na miarę”
Podczas zajęć w oparciu o wybrane prace z Galerii Mistrzów Polskich uczestnicy dowiedzą się, czym jest perspektywa w obrazie i jak rysować, aby poprawnie zaznaczyć pierwszy i drugi plan.

Sprawdź więcej ofert kulturalnych w Twoim mieście
Redakcja poleca: 3 eleganckie prezenty gwiazdkowe. Zachwycą każdą mamę!
Wybór prezentu gwiazdkowego dla maluszka to nie lada wyzwanie. Zestawy kreatywne, zabawki edukacyjne… a gdyby tak postawić na elegancję i wygodę, czyli na rozwiązania, które posłużą rodzicom i dziecku przez kilka lat. Co więcej – zachwycą każdego!

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj