Dziecko u lekarza
fot. Fotolia

Białaczka u dziecka nie może być leczona pestkami dyni

Białaczka limfoblastyczna to jeden z nowotworów, który w 90% daje się wyleczyć. Rodzice postanowili podjąć leczenie wyciągiem z pestek dyni. Nieskutecznie.
Dziecko u lekarza
fot. Fotolia
12-letni chłopiec z rozpoznaną ostrą białaczką limfoblastyczną trafił do Szpitala Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w ubiegłym roku. Rodzice nie zdecydowali się na chemioterapię i podjęli leczenie alternatywne, wykorzystujące dietę wegańską oraz witaminy. Ponieważ Sąd w Wieluniu, po zgłoszeniu sprawy przez szpital, nie widział w zebranych materiałach dowodowych powodów do podjęcia czynności, co do władzy rodzicielskiej, władze łódzkiego szpitala miały związane ręce. Chłopiec zmarł w lipcu ubiegłego roku, ale rodzice nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Uwaga na szarlatanów

Żeby rozpocząć leczenie, szczególnie tak groźnej choroby, jaką jest rak, warto skonsultować się z wieloma specjalistami i szukać pomocy w sprawdzonych ośrodkach. Istotne jest jednak racjonalne podejście i sprawdzenie skuteczności podejmowanych działań. Nie bez znaczenia jest potwierdzenie wiarygodności samego lekarza poprzez opinię Naczelnej Izby Lekarskiej. W przypadku chłopca, który mógł być wyleczony, terapia metodami naturalnymi nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, choć rodzice z pewnością chcieli wybrać najlepszą dla niego drogę do zdrowia.
Redakcja poleca: Mama w podróży – rozmówki angielskie: u lekarza [WIDEO]
Wybierasz się w zagraniczną podróż z dzieckiem? Poznaj zwroty po angielsku, które przydadzą ci się u lekarza, jeśli twoje dziecko źle się poczuje.

Jak sprawdzić lekarza?

Znając nr Prawa Wykonywania Zawodu, możemy sprawdzić lekarza w Centralnym Rejestrze Lekarzy RP. Oprócz tego warto skorzystać z opinii pacjentów oraz lekarzy z danego regionu, którzy mogą udzielić więcej informacji na temat metod leczenia podejmowanych przez specjalistę.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy