GRY
 
 

Miłosne historie, które podbiły serca czytelniczek

Chcesz odpocząć od codzienności, obowiązków? Marzysz, by odstresować się z dobrą książką leżąc na plaży, w środku lasu, na hamaku, czy drodze do pracy? Wydawnictwo Edipresse przygotowało dla pań nie lada gratkę. Wakacyjne wydanie kolekcji: „Biblioteka romansu” autorstwa Jadwigi Courths-Mahler.

Edipresse
fot. Edipresse
Biblioteka romansu to seria najpopularniejszych powieści miłosnych napisanych przez uwielbianą przez czytelniczki pisarkę literatury kobiecej Jadwigę Courths-Mahler.

Autorka bestsellerów pisaniem zarabiała na chleb

Courths-Mahler swoją pierwszą powieść napisała mając siedemnaście lat. Systematyczną pracę pisarską rozpoczęła w 1905 r., już jako żona i matka dwóch córek, początkowo aby zarobić na utrzymanie rodziny. Wydając po kilka powieści w roku, osiągnęła z czasem jako autorka niezwykłą popularność. W jej dorobku pisarskim znalazło się ponad dwieście tytułów. Większość z nich,  wciąż wznawiana, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kolejnych pokoleń czytelniczek.
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Pierwszy tom, w atrakcyjnej cenie

"Tajemnica pierścienia z rubinem" to jedna z najczęściej wznawianych powieści Jadwigi Courts-Mahler. Jej akcja toczy się w tajemniczym zamku Treuenfelds, gdzie dochodzi do zagadkowej zbrodni. Wcześniej pojawia się na zamku guwernantka o imieniu Griseldis, zaangażowana przez hrabiego Harro w charakterze wychowawczyni jego córki Gildy. Matka dziewczynki nie żyje, opiekę nad nią sprawuje macocha. Pewnego dnia Griseldis odkrywa dziwną skrytkę, łączącą się z sypialnią hrabiny Alice. Kiedy do niej wchodzi, ktoś biegnący przez pokój zatrzaskuje ciężkie drzwi i młoda kobieta zostaje uwięziona…

Premiera tomu 1. "Tajemnica pierścienia z rubinem"- najczęściej wznawiana powieść tej autorki - do kupienia już od czwartku,17 lipca. Książka będzie dostępna z magazynem Przyjaciółka lub w samodzielnej sprzedaży w kioskach i dobrych punktach sprzedaży prasy. (Cena tomu pierwszego 4,99 zł.) Kolejne tomy będą w sprzedaży co dwa tygodnie - w czwartki (w cenie 11,99 zł.)

Serię poleca Małgorzata Kalicińska

Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerowych powieści uważa, że „Romanse Courths-Mahler są jak przesłodkie czekoladki”.

Premiera tomu drugiego zatytułowanego „Daleka jest droga do szczęścia” w czwartek 31 lipca!
Agata Laneck cudem unika śmierci. Podczas burzy w Alpach chroni się pod drzewem rosnącym tuż nad przepaścią. Nim urwisko się osuwa, jakiś tajemniczy mężczyzna bierze ją na ręce i chroni w bezpiecznym miejscu. Agata czuje, że ten moment zaważy na całym jej życiu. Mężczyzna jednak wyznaje, że jest żonaty, a żona, której nie kocha, nigdy nie zgodzi się na rozwód. Odchodzi, lecz losy obojga zostają splecione na zawsze. Ich droga do wspólnego szczęścia okaże się wyjątkowo wyboista i trudna do pokonania.


Tom trzeci „Sprzedane dusze” dostępny będzie w czwartek, 14 sierpnia
Rosa Rietberg nigdy nie miała łatwego życia. Jako sierota, upokarzana przez zachłannych krewnych, musiała znosić wiele cierpień. Ciężko pracowała i klepała biedę, ale nawet za cenę poprawy losu nie godziła się na sprzedanie swej duszy i zabicie uczuć. Ratunek dostrzegła w ucieczce z domu, jednak nowy rozdział w jej życiu nie przynosi jej spokoju i szczęścia. Zanim tak się stanie, przeżywa wielką podróż do Argentyny i wielką miłość, ale także ucieczkę z domu publicznego w Buenos Aires, do którego doprowadza ją pokrętny los.

 

Tom czwarty pt. „Diamenty i perły” będzie w sprzedaży od 21 sierpnia.
Daisy Haller, nieco rozkapryszona i znudzona życiem młoda panna, płynie z ojcem do jego ojczystej Ameryki. Stamtąd wyrusza jachtem w podróż dookoła świata, która nieoczekiwanie odmieni jej losy. Najpierw zostaje napadnięta w celach rabunkowych, potem zawiera znajomość, która przeradza się w gorącą miłość i przynosi jej upragnione szczęście. Uratowane diamenty i perły towarzyszą Daisy na ślubnym kobiercu. 

„Kaprysy losu” to piąty tom bestsellerowej powieści do kupienia w czwartek 28 sierpnia.
Podczas alpejskiej wspinaczki ginie towarzysz  przyjaciela bogatego przedsiębiorcy Georga Rolanda. Czując się winny tej śmierci, Georg składa postanowienie, że jego córka Waltraut poślubi syna tragicznie zmarłego przyjaciela. Ich dzieci początkowo zgadzają się i wkrótce rzeczywiście zakochują się, jednak nie w sobie. Kim są ci, którzy zawładnęli ich sercami? I czy młodzi zdołają przekonać ojca dziewczyny, że zmuszanie ich do ślubu może im przynieść tylko nieszczęście?


Więcej informacji o prenumeracie na stronie hitsalonik.pl
 


Patronem medialnym kolekcji jest portal polki.pl


Doładuj
Przeładuj