biedronka, przytulanki, wwf, zagrożone gatunki
fot. Fotolia, materiały prasowe Biedronka

Biedronka razem z WWF ratuje zagrożone gatunki zwierząt

Rysie, wilki czy foki to tylko niektóre z zagrożonych wyginięciem zwierząt. Chcesz się przyczynić do ich ratowania? Idź do biedronki i kup maskotkę, puzzle lub zeszyt ze specjalnej serii sygnowanej przez WWF. Część zysku z ich sprzedaży zostanie przekazane na projekty ochrony przyrody WWF Polska.
biedronka, przytulanki, wwf, zagrożone gatunki
fot. Fotolia, materiały prasowe Biedronka
Od 22 września do 4 października br. w sieci sklepów Biedronka dostępne będą specjalnie oznaczone produkty – zeszyty, pluszowe maskotki i puzzle, których zakup wesprze projekty ochrony przyrody prowadzone przez WWF. Zabawki przygotowane we współpracy z WWF wpisują się w nurt  „nauki poprzez zabawę” i na pewno sprawią radość każdemu dziecku.

Pluszowe maskotki

W ofercie Biedronka razem z WWF dostępnych będzie 9 pluszowych maskotek przedstawiających gatunki rzadkie lub zagrożone wyginięciem w Polsce oraz na świecie. Spośród zwierząt występujących w naszym kraju znalazły się: ryś, niedźwiedź, foka szara, morświn, wilk, zaś spośród tych żyjących w innych częściach globu: krokodyl syjamski, żółw szylkretowy, panda wielka i tygrys. Pluszowe zabawki odwzorowują naturalny wygląd zwierząt żyjących na wolności. Do każdej maskotki dołączona jest także zawieszka z krótkim opisem zwierzęcia oraz mapką obrazującą jego występowanie. Dzięki temu każda z nich jest nie tylko zabawką, ale także źródłem wiedzy o zwierzętach.  
Redakcja poleca: HIV a ciąża - jakie jest ryzyko zakażenia dziecka? Wywiad z ekspertem
HIV w ciąży to nie wyrok! Dr Ernest Kuchar wyjaśnia, że odpowiednio wykryty i leczony wirus HIV zmniejsza niemalże całkowicie ryzyko przeniesienia się wirusa na dziecko.

Puzzle z pięknymi zdjęciami

Piękne zdjęcia zwierząt wraz z ich opisami dostępne będą także na pudełkach puzzli WWF, które stanowić mogą świetną rodzinną rozrywkę na długie jesienne wieczory.  8 zestawów 1000-elementowych puzzli, wyprodukowanych z papieru pochodzącego z odpowiedzialnych źródeł, przedstawia zdjęcia żółwi morskich, pantery śnieżnej, wilków, tygrysów, pandy wielkiej, pingwinów, sowy i albatrosów.

Eko zeszyty

Dla wszystkich miłośników przyrody i zwierząt przygotowano również niepowtarzalne licencjonowane kołozeszyty wyprodukowane z certyfikowanego papieru FSC oraz bruliony z kartonowymi okładkami  pochodzącymi  z recyclingu. Wszystkie notatniki zawierają zdjęcia i grafiki przedstawiające m.in. zagrożoną wyginięciem pandę wielką oraz logo WWF i są nowością na polskim rynku. Ich funkcjonalne zaprojektowanie (np. kieszonka w zabawnym kształcie pandy do przechowywania dodatkowych notatek) sprawia, że są idealnym produktem do szkoły i na uczelnię.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy