chrupki magusie Biedronka
fot. biedronka.pl

Uwaga! Niebezpieczne płatki z plastikiem wycofują z Biedronki

Ze sklepów Biedronka znikają Magusie. W niektórych opakowaniach oprócz chrupek mogą znajdować się plastikowe kawałki. Sprawdź, które partie mogą być zanieczyszczone.
chrupki magusie Biedronka
fot. biedronka.pl
Chrupki Magusie produkowane są na zlecenie Biedronki w trzech rodzajach. Ale sieć wycofuje jedynie chrupki zbożowe o smaku czekoladowych ciasteczek. Dlaczego popularne płatki śniadaniowe dla dzieci nie nadają się do jedzenia?

Z komunikatów jakie pojawiły się w sklepach sieci Biedronka dowiadujemy się, że w opakowaniach płatków mogą znajdować się plastikowe kawałki. Jest to efekt awarii taśmy produkcyjnej, jaka miała miejsce w Zakładach Przemysłu Cukierniczego Otmuchów. Według informacji, podczas produkcji uszczerbieniu uległa plastikowa osłona łańcucha transmisyjnego i jej fragment mógł dostać się do produktu.

Jednocześnie zarówno ZPC Otmuchów jak i Jeronimo Martins (właściciel sklepów Biedronka) uspokajają, że prawdopodobieństwo, iż w opakowaniach chrupków Magusie są plastikowe kawałki jest niewielkie. Podkreślają również, że wycofanie Magusi o smaku czekoladowym ma działanie prewencyjne i mające na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa.

Producent chrupków Magusie postanowił wycofać cztery partie Magusiów. Opakowania, w których mogły znaleźć się kawałki plastiku, mają datę ważności:
  • 23.05.2015 (godz. od 14:00 do 22:00),
  • 23.05.2015 (godz. od 22:00 do 24:00),
  • 24.05.2015 (godz. od 24:00 do 06:00)
  • 24.05.2015 (godz. od 06:00 do 14:00).
Każdy, kto kupił taki produkt, może oddać go do sklepu, gdzie otrzyma zwrot gotówki.
Redakcja poleca: 30. Finał WOŚP coraz bliżej: Jurek Owsiak pozdrawia czytelniczki Mamotoja.pl
Mamotoja.pl już po raz siódmy gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przy okazji jubileuszowego Finału mamy dla Was coś specjalnego – pozdrowienia od samego Jurka Owsiaka. Otwórzcie serca i grajcie razem z nami – do końca świata i jeden dzień dłużej!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy