GRY
 
 

Dzięki nim mała Helenka ma szansę na normalne życie

Autyzm to bardzo trudna choroba, bo każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, innego leczenia. Dzięki tym ludziom, 3,5-roczna Helenka będzie miała środki, by walczyć z tą chorobą. Podziwiamy i wspieramy!

Bieg charytatywny
fot. materiały prasowe
29 maja 2016 roku odbyła się 3 edycja „InterContinental Tower Run” – bieg po schodach w hotelu InterContinental Warszawa.  Impreza miała charytatywny cel. . W tym roku pieniądze z wpisowego (80%) zostały przeznaczone na leczenie 3,5-rocznej Helenki, u której zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Pozostałe 20% zostało przekazanie dla IHG Foundation (Shelter in the Storm).
 
 
Uczestnicy biegu InterContinental Tower Run mieli do pokonania około 1000 schodów. Trasa wiodła z poziomu -5 na 44 piętro hotelu, gdzie znajduje się RiverView Wellness Centre.
91 biegaczy walczyło o pierwsze miejsce. Najmłodszy zawodnik, Gabriel Benini, który samodzielnie wbiegł na sam szczyt, ma zaledwie 6 lat!
Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Kubik z czasem 5:37. Drugi był Piotr Łuszcz z wynikiem 5:53, a trzeci Wawrzyniec Pawski 5:55.
 

Wśród pań najlepsza była Magdalena Picheta z wynikiem 7:03. Druga była Dagmara Magiera z czasem 7:47. Na podium stanęła też Alicja Luba 7:48.
 

Dzięki firmie 4Sport LAB po biegu zawodnicy mogli zmierzyć poziom kwasu mlekowego we krwi.
Dodatkowo przez cały tydzień, między 23 a 29 maja, pracownicy hotelu mieli okazję wziąć udział w „Tower Run or Walk” i wejść lub wbiec na 44 piętro.  95 osób wzięło udział w tej inicjatywie, a hotel przekazał pieniądze za każdego pracownika na wspomniane cele charytatywne.
 

„Kiedy organizowaliśmy pierwszą edycję Tower Run w 2014 roku, było 43 biegaczy. W tym roku było ich już 91. Nasza inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystujemy w dobrym celu wyjątkowe możliwości InterContinental Warszawa, jednego z najwyższych budynków w Warszawie.  IC Tower Run to impreza, która łączy zmagania sportowe i wsparcie dla osób w potrzebie” – mówi Marten Schoenrock, Dyrektor Generalny Hotelu InterContinental Warszawa.
Redakcja poleca: Zanim zaszczepisz przeciw odrze: ważna ankieta dla rodziców! [WIDEO]
Szczepionka przeciw odrze była oskarżana o to, że powoduje autyzm. Związek między szczepieniami a autyzmem nie został potwierdzony. Jednak przed szczepieniem przeciw odrze warto sprawdzić, czy dziecko rozwija się zdrowo. Jest specjalna ankieta, którą powinien wypełnić każdy rodzic.
Doładuj
Przeładuj