Biskup radzi kobietom oddać dzieci z wadami

Biskup Jezierski: „Dzieci z wadami można oddać do okna życia lub zostawić w szpitalu”

Biskup Jacek Jezierski poradził lekarzom i politykom, aby informować kobiety, że noworodki z wadami mogą… zostawić w szpitalu lub zanieść do okna życia.  Duchowny przyznał także, że Kościół wywierał na politykach presję ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego.
Aleksandra Zaborowska
Biskup radzi kobietom oddać dzieci z wadami
Biskup elbląski Jacek Jezierski, który jednocześnie zarządza archidiecezją gdańską, wydał komunikat z poradami dla społeczeństwa, wyraził swoje uznanie „dla wszystkich, którzy podjęli trud uczynienia prawa bardziej humanitarnym w trosce o bezbronnych”. Ksiądz także jednoznacznie potępił niektóre formy strajków, które opanowały w poprzednich tygodniach całą Polskę.

„Agresja nie rozwiązuje problemów, emocje również, dewastacje świątyń i innych obiektów także” – zaznaczył Jezierski.

Kościół wywierał presję na politykach?

Biskup Jezierski przyznał wprost, że hierarchowie kościelni chcieli mieć wpływ na politykę aborcyjną.

 „W ciągu ostatnich kilku lat biskupi prosili kilka razy polityków o dostrzeżenie problemu dzieci nienarodzonych dotkniętych chorobą lub wadą organizmu” – napisał duchowny i dodał, że „nasze społeczeństwo jest w stanie przyjąć każde urodzone dziecko i zaopiekować się nim -  jest to również zadanie dla Kościoła i prowadzonych przez niego dzieł opiekuńczych”.
Redakcja poleca: Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]
Zaostrzenie przepisów ustawy antyaborcyjnej wzbudza gorącą dyskusję społeczną. Zapytaliśmy przechodniów, co myślą na ten temat. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Biskup: Chore dziecko zostawić w oknie życia

Bp Jezierski podkreślił, że matki przymuszone do rodzenia dzieci z wadami… mogą się zrzec praw do nich.

„Ważne, aby cierpliwie informować kobiety, że mogą urodzone dziecko pozostawić w szpitalu lub położyć je w oknie życia, bez żadnych konsekwencji dla siebie” – skomentował Jezierski.

Okna życia, które od lat są nieuregulowane prawnie, mogą dać dziecku szansę na wychowanie w rodzinie i szczęśliwe dzieciństwo. Zdaniem Komitetu Praw Dziecka OZN, naruszają one jednak prawa dziecka do tożsamości. Instytucja ta nawoływała do zamknięcia działalności okien życia od 2015 roku. 

Ostatnie dziecko zostało pozostawione w oknie życia 29 października w Łodzi. 

Źródło: gazeta.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy