blizna po cesarce
fot. Instagram @edensroots

Blizna po cesarce – znak miłości?

Dla jednych obrzydliwa, dla innych powód do dumy. Jak kobiety postrzegają bliznę po cesarskim cięciu?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
blizna po cesarce
fot. Instagram @edensroots
Wiele kobiet zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie często przeprowadza się  cesarki, różnie postrzegają poród przy użyciu skalpela. Oczywiście, nie mówimy tu o zabiegach, w których kobieta nie ma  żadnego wyboru, bo nie ma innego sposobu na urodzenie zdrowego dziecka. 

PSN czy cc?

Wiele kobiet, świadomie podejmuje decyzję o cesarskim cięciu, choćby z powodu strachu przed naturalnym porodem. Określane są one mianem "too posh, to push", czyli "zbyt szykowne, by rodzić". Obraża się je także mówiąc o ich decyzjach, "pójście na łatwiznę", czy nawet "taki poród, to nie poród"! Stawianie porodu siłami natury (PSN) na piedestale, jest bardzo krzywdzące dla matek po cesarce. Bez względu na powód wykonania cesarskiego cięcia, blizna po porodzie, jest znakiem miłości. I tak trzeba to postrzegać!

Zobacz także: Cesarka - jak się przygotować krok po kroku.
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.Dlaczego warto pokochać swoją bliznę?

- Nauczyłam się być  dumna z blizny. Nie wstydzić  się jej. Każdy kto myśli,  że tak było łatwiej, myli się. Nikt nie chciałby mieć takiej blizny do końca życia na własne życzenie. Ale gdy jest, trzeba postrzegać ją, jako znak miłości. Bądź dumna, ze swojego ciała, ze swojego dziecka, z siebie!- tłumaczy mama po cesarskim cięciu. Nie wstydzi się też pokazać światu, jak wygląda jej brzuch po porodzie.

Dowiedz się: 8 rzeczy, które warto wiedzieć o połogu po cesarskim cięciu


Instagram @thebirthhour

Podejście tej mamy jest absolutnie wspaniałe. Wiele kobiet wstydzi się pokazać swe ciało i na plaży, czy basenie chowa się za pełnymi kostiumami, czy chustami. Dlaczego? Przecież ich blizny, to nieodzowna część naszego życia. To znak, że są mamami, że wydały na świat wspaniałe dzieci i były świadkami cudu narodzin. 

Kochane mamy po cesarskim cięciu. Bądźcie dumne ze swojego ciała i chodźcie po plaży z podniesionymi głowami! Blizna na Waszych brzuchach – to znak miłości!

Przeczytaj także: Jak zmienia się ciało po porodzie?- zobacz zdjęcia redaktorek babyonline.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy