GRY
 
 

Bliźnięta

Maluch spod znaku bliźniąt jest jak wesoła iskierka. Wszędzie go pełno! Wcześnie zaczyna mówić, chce jak najszybciej poznawać świat na własnych nóżkach.

horoskop dla dzieci, znak zodiaku, bliznieta
fot. Fotolia
Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 22 maja a 21 czerwca, to jest zodiakalnymi Bliźniętami.

Jego temperamentem można by obdarzyć trójkę dzieci. Szybko rozwija się, siada i zaczyna raczkować. Opanowanie nowych umiejętności, poznawanie świata sprawia mu wielką frajdę. Bliźniak to wymagający partner dla rodziców. Wprawdzie nie ma z nim problemów wychowawczych, ale nieustannie zmusza swojego opiekuna do dokształcania. Jego pytania, z różnych zresztą dziedzin, są dociekliwe, a niezbyt precyzyjna odpowiedź go nie zadowoli. Gdy w jego życiu nadchodzi czas zadawania pytań, ma ich miliony. Interesuje go wszystko: dlaczego tramwaj jedzie po szynach, czemu na Księżycu nie ma życia. Nie da się zbyć wymijającą odpowiedzią, wierci dziurę w brzuchu rodzicom tak długo, aż dowie się wszystkiego. Ma niezwykle lotny umysł i uwielbia dyskutować. Jego apetyt na wiedzę jest wielki, ale raczej powierzchowny. Sprawdź, co robić by wspierać jego inteligencję.

Bliźnięta uwielbiają bujać w obłokach

Bliźniak to dziecko trzpiotowate, ma sto zwariowanych pomysłów na minutę, ale większość z nich porzuca po chwili, bo szybko się nudzi. Często zmienia plany, zainteresowania, zabawki i kolegów. Ma swoje prywatne wyczucie czasu, niezgodne z zegarkiem. Zachwycony zabawą albo pogrążony w marzeniach, zapomina o wszystkim. Jest roztrzepanym bałaganiarzem, rozrzuca zabawki po całym domu. Uczy się łatwo, lecz kosztem dokładności. Błyskawicznie przyswaja wiadomości, by zapomnieć je po paru dniach. Na lekcjach często buja w obłokach, jest roztargniony, ale wyrwany do odpowiedzi, daje sobie radę. Jest elokwentny i potrafi sprawiać wrażenie, że wie wszystko. Trudno mu się skupić przy odrabianiu lekcji, bo chce zrobić wszystko naraz. Kreśli trójkąt opisany na kole, równocześnie uczy się wiersza na pamięć i wykleja mozaikę z kolorowych papierków.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Jak postępować dzieckiem spod znaku Bliźniąt

Uszanuj jego ciekawość, nigdy nie ignoruj nawet najbardziej dziwacznych pytań, którymi Cię zasypuje. Gdy dużo rozmawiasz z małym Bliźniakiem, jest pewien, że go kochasz. Pogódź się z jego roztargnieniem, to silniejsze od niego. Dziecko może bardzo się starać, ale gdy fantazjuje, zapomina o wszystkim. Staraj się tak zorganizować czas, by Twoja pociecha zaspokoiła swoją ciekawość świata i głód wiedzy. Bliźniak nie może się nudzić. Jego natura często jest dwoista, dlatego trzeba pamiętać, że od jego wychowania sporo zależy. Umie się szybko przystosować do nowych potrzeb, jest komunikatywny, ale też potrafi być wyrachowany i skłonny do plotek. Walczmy zatem o zalety swoich pociech, delikatnie pozbywajmy się ich wad.

A gdy dorośnie...

Wymarzony zawód dla tego znaku to dziennikarz, a zwłaszcza reporter. Bliźnięta doskonale sprawdzają się też jako aktorzy, dyplomaci, przedstawiciele handlowi. Kochają luksus i nowoczesność, ubierają się modnie i elegancko, chcą też mieć w domu wszelkie nowinki techniczne. Rodzina odgrywa w ich życiu ważną rolę, ale nigdy nie poświęcają się jej w pełni. Ponad wszystko bowiem cenią wolność osobistą.

Co Bliźniakom przyniesie szczęście

kolory: szary, niebieski i wszystkie barwy tęczowe, opalizujące
kwiaty: niezapominajka, powój
kamienie: opal, perły, agat, aleksandryt
metale: złoto i srebro
maskotki: małpa, papuga, wiewiórka
pomyślny miesiąc: sierpień
dzień tygodnia: środa
dni miesiąca: 5, 10, 13

Imiona dla dzieci spod znaku Bliźniąt

Imiona dla dziewczynek: Agnieszka, Alicja, Dorota, Izabela, Justyna, Edyta, Karolina, Katarzyna, Kinga, Zuzanna
Imiona dla chłopców: Jacek, Jakub, Janusz, Jarosław, Jerzy, Krzysztof, Lech, Leszek, Marcin, Mirosław, Patryk, Paweł

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Bliźniąt

Marilyn Monroe (ur. 1.06)
Robert Schumann (ur. 8.06)
Aleksander Fredro (ur. 20.06)
Joan Collins (ur. 23.05)
Krzysztof Zanussi (ur. 17.06)
Heidi Klum (ur. 1.06)
Johny Deep (ur. 9.06)
Kylie Minouge (ur. 28.06)
Natalie Portman (ur. 9.06)
Cezary Pazura (ur. 13.06)
Jolanta Kwaśniewska (ur. 3.06)

Ocena (6 ocen)

5.3
Doładuj
Przeładuj