Bliźnięta o różnym kolorze skóry. Bardzo rzadki przypadek
fot. Instagram/chi_aysia_jones

Te bliźnięta mają inny... kolor skóry! Jak to możliwe?

"Kiedy wróciłam do domu z maluchami, nikt nie mógł uwierzyć, że moje dzieci są tak różne. Wszyscy byli w szoku" - wyznała ich mama.
Milena Oszczepalińska
Bliźnięta o różnym kolorze skóry. Bardzo rzadki przypadek
fot. Instagram/chi_aysia_jones
Sarah Jones z Lawton w stanie Oklahoma w USA jest mamą absolutnie nietypowych bliźniąt. Dzieci różnią się płcią, kolorem oczu oraz… kolorem skóry! Kobieta przyznaje jednak z radością: „Moje dzieci to zupełne przeciwieństwa, ale pozostają najlepszymi przyjaciółmi”. Według ekspertów takie przypadki mogą zdarzać się raz na pięćset mnogich ciąż.

Czy te dzieci są adoptowane?

Sarah przyznaje, że często, gdy spaceruje z bliźniętami, ludzie pytają ją, czy zostały adoptowane. Maluchy różnią się absolutnie wszystkim. Gdy przyszły na świat w 29 tygodniu ciąży, te różnice nie były jeszcze bardzo widoczne. Natomiast gdy przebywały przez kilka tygodni w inkubatorach i nieco podrosły, fizyczne różnice między nimi uwydatniły się. Dziewczynka, Malaysia, ma jasną karnację, niebieskie oczy i blond włosy, natomiast jej brat, Malachi, jest śniady, ma czarne włosy i brązowe oczy. Łączy je natomiast to, że mają dwoje tych samych rodziców. Jak to możliwe?
Zobacz też: Więź między bliźniętami jest niesamowita!
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.

Geny to loteria

Naukowcy przyznają, że takie przypadki, gdy bliźnięta mają różny kolor skóry, są możliwe pod warunkiem, że ich przodkowie (niekoniecznie rodzice) też mieli różne karnacje. Jim Wilson, genetyk z Uniwersytetu w Edynburgu, tłumaczy, że „Nasz kolor skóry zależy od wielu wariantów. Jest ich przynajmniej dwadzieścia. Niektóre z genów, które znamy, występują czasem w dwóch lub więcej wariantach. Jeden z nich odpowiada za ciemniejszy, drugi za jaśniejszy kolor skóry”. Mówi też: „Myślę o tym, jak o talii kart. Można wyobrazić sobie, że jesteśmy w kasynie i ktoś rozdaje karty. Wśród tych, które otrzyma gracz, mogą być różne: czerwone i czarne. Podobnie jest z genami”.
Zobacz też: Bliźnięta, które mają... różnych ojców!

Wszystkie kolory tęczy

Geny Sarah i jej męża muszą być rzeczywiście różnorodne. Oprócz nietypowych bliźniąt mają też dwie starsze córki, także o różnych kolorach skóry. Sarah ma nawet konto na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia rodzinne, na których cała czwórka prezentuje się naprawdę wyjątkowo i uroczo.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Malachi And Malaysia Jones (@chi_aysia_jones)


Źródło: tvn24.pl [content:0_26785,0_25649,0_25258,0_25627:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy