Bliźniaki
fot. AdobeStock

Bliźnięta urodziły się w odstępie 30 minut. Mimo to mają inną datę urodzenia

Taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko. Dzieci mogą trafić nawet do innych klas, bo według roczników dzieli je aż rok.
Dominika Bielas
Bliźniaki
fot. AdobeStock
Rodzice spodziewający się dziecka wiedzą, że termin porodu jest jedynie orientacyjny, maluch może się urodzić wcześniej lub później niż dzień wyznaczony przez lekarza. Wzbudza to wiele emocji szczególnie u rodziców, którym datę wyznaczono na koniec lub początek roku. Tak było i u nas. Zastanawialiśmy się, czy córka będzie najmłodsza w roczniku, czy też „wytrzyma” do Nowego Roku, by być najstarszą. W przypadku bliźniąt ze stanu Indiana 30 minut zrobiło tak wielką różnicę, że każde z dzieci urodziło się nie tylko o innej godzinie, ale innego dnia, w innym roku, a także w innej dekadzie.

Czy to bliźnięta?

Zdarza się, że bliźnięta, które przychodzą na świat w okolicy północy, mogą mieć różne daty urodzenia. Sytuacja komplikuje się, gdy do takiego porodu dojdzie na przełomie Sylwestra i Nowego Roku. Choć dzieci są w tym samym wieku, jedno jest najmłodsze w roczniku, drugie najstarsze w kolejnym. Tak było w przypadku amerykańskich bliźniąt. Rodzice ani personel szpitala zupełnie się tego nie spodziewali.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Rok różnicy

Joshlyn Grace urodziła się 31 grudnia 2019 roku o godz. 23.37, a jej brat, Jaxon DeWayne o godz. 01.07, 1 stycznia 2020 roku. Tak więc dziewczynka była ostatnim noworodkiem, które przyszło na świat w szpitalu w starym roku, a chłopiec, pierwszym urodzonym w 2020. - Wszyscy na porodówce byli bardzo podekscytowani. To jest niesamowite - wyznała mama bliźniąt.  Bliźnięta przyszły na świat przed terminem, powinny urodzić się 19 lutego. Maluchy prawdopodobnie zostaną w szpitalu do tego czasu.

Źródło: today.com

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy