Bloger parentingowy przygotowuje córki do ról „kobietek”. Uczy je, jak powinny dbać o wygląd
fot. Instagram

Bloger MaTata przygotowuje córki do ról „kobietek”. Uczy 9-latki, jak powinny dbać o wygląd

Bloger Maciej Lisowski, znany w sieci jako MaTata, przekonuje, że do naszego życia wkradła się „bylejakość” – podobnie jak wcześniej robiła to Agnieszka Kaczorowska. Jego zdaniem kobiety przestały dbać o siebie i swój wygląd.
Sylwia Arlak
Bloger parentingowy przygotowuje córki do ról „kobietek”. Uczy je, jak powinny dbać o wygląd
fot. Instagram
Wygląda na to, że bloger MaTata, który samodzielnie wychowuje dziewięcioletnie bliźniaczki – Magdę i Małgosię, pozazdrościł Agnieszce Kaczorowskiej. Po wpisie aktorki na temat „mody na brzydotę” samodzielny tata ma dla nas kolejne rewelacje. 

MaTata skarży się na „bylejakość”

Bloger przekonuje w mediach społecznościowych, że coraz częściej żyjemy „byle jako”. Uważa on, że prawdziwa, zadbana kobieta zawsze powinna dobrze wyglądać. Takie wartości chce przekazać swoim dorastającym córkom. 

„Bylejakość wkradła się i zagościła na stałe na naszych ulicach. Kobiety zapomniały o tym, że noga pięknie wygląda w szpikach, T-shirt wcześniej pożyczany od męża zastąpił małą czarną” – pisze Maciej Lisowski na Instagramie, dodając: „My się nie damy! Ja wychowuję dwie kobietki, od najmłodszych lat uczę dziewczyny dbać o siebie i inwestować w swój wygląd”.
 

Fala negatywnych komentarzy

Internautki nie kryją oburzenia. Pod postem blogera pojawiło się mnóstwo komentarzy od rodziców, którzy jasno dają do zrozumienia, że nie tak powinno się wychowywać swoje dzieci. 
  • „A może warto nauczyć dwie kobietki, że warto inwestować w siebie pod kątem edukacji i zdrowia. Że trzeba dbać o swój komfort psychiczny i dbanie o swój wygląd jest super i nie ma w tym nic złego, ale grunt, aby robić to dla siebie, a nie innych?”;
  • „Ja też mam córkę. I będę ją uczyć, że jednak wygląd fizyczny to nie wszystko. A komfort wygodnych ubrań to nie bylejakość”;
  • „Nie każda kobieta może nosić szpilki. A ich nogi pięknie wyglądają w trampkach. Trochę szkoda, że uczy je Pan, że wygląd jest najważniejszy. Niestety nie jest. Czasem jedna sytuacja może zmienić nasz wygląd. Ale charakteru nic nie zmieni”;
  • „Uczenie dziewczyn od najmłodszych lat, że dbanie o siebie to robienie z siebie atrakcji wizualnej dla innych, jest bardzo krzywdzące” – komentują internautki. 

MaTata postanowił odpowiedzieć swoim obserwatorkom. Opublikował nagranie, w którym przekonuje, że wygląd nie jest dla niego najważniejszy. Jednocześnie uczy córki, aby zawsze prezentowały się „jak kobieta”. „Szkoda, że zanika taka piękna rzecz, jaką jest kobiecość” – wyjaśnił. Zdaniem wielu komentujących, bloger pogrążył się tą wypowiedzią jeszcze bardziej. 
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Poznaj świąteczne plany Joanny Koroniewskiej - VIDEO
Joanna Koroniewska zdradza nam, jaka jest jej ulubiona potrawa i co kupi dziecku pod choinkę.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy