GRY
 
 

"Bobasy"

20 maja 2011 premiera wzruszającego, barwnego i zaskakująco zabawnego obrazu największego cudu natury.

bobasy

Trzykrotny zdobywca Cezara i współtwórca światowych sukcesów „Mikrokosmosu” i „Makrokosmosu” Bruno Coulais oraz autor najbardziej kasowych francuskich komedii w Polsce – „Mikołajek” oraz  „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” Alain Chabat przedstawiają film "Bobasy".


Scenariusz i reżyseria: THOMAS BALMÈS
Pomysł scenariusza: ALAINA CHABAT
Muzyka: BRUNO COULAIS

W zjawiskowych „Bobasach”  obserwujemy pierwszy rok z życia czwórki maluchów, od niezapomnianej chwili narodzin aż do przełomowego pierwszego kroku dzielnych bohaterów. Cztery sympatyczne brzdące zdaje się wszystko dzielić, ale w obiektywie kamery cenionego dokumentalisty Thomas Balmèsa energiczna Mari z Tokio, niezłomna Ponijao z Namibii, wszędobylski Bayarjagal z Mongolii, oraz pławiąca się w luksusach Hattie z San Francisco udowadniają, że ciekawość świata, pęd do przygody i bezkresna miłość do mamy łączy dzieciaki ze wszystkich krańców świata. Wyjątkowej urody zdjęcia realizowane w egzotycznych plenerach, wirtuozerski montaż Craiga McKaya nominowanego do Oscara za „Milczenie owiec”, a przede wszystkim zniewalające urokiem dzieci - to wszystko sprawiło, że po amerykańskiej premierze „Bobasy” mężnie dotrzymywały kroku takim wysokobudżetowym przebojom jak „Starcie tytanów 3D” i „Kick Ass”.„Powrót do czasów kina, które otwierało nam oczy na inne światy, innych ludzi. Porywające!”
Matt Zoller Seitz, Slant Magazine
 
„Niezwykły film z rozkosznymi gwiazdami, pełen ciepłego, orzeźwiającego poczucia humoru”
Claudia Puig, USA Today
 
„Po prostu genialny. Jeśli byłeś kiedyś niemowlakiem, albo zajmowałeś się nim, na pewno znajdziesz w Bobasach coś dla siebie. Uczta dla oka!”
Shawn Levy, The Oregonian
 
„Trudno oprzeć się tym dzidziusiom. Bobasy sprawią, że odzyskasz wiarę w ten zadziwiający, niezwykły i niezaprzeczalnie czarujący gatunek”
A. O. Scott The New York Times
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj