body dla dzieci najtaniej z zabawnymi napisami - na prezent
fot. Materiały prasowe/ kolaż MTJ

7 zabawnych bodziaków dla dzieci (+coś dla ich rodziców!). Czy każdy napis jest odpowiedni?

Zabawne napisy na ubrankach dla niemowląt i dzieci są tak naprawdę przeznaczone dla... dorosłych. Bo przecież maluchy nie umieją czytać. To świetny pomysł na prezent. Ku uciesze rodziców i bliskich można wymyślić samemu śmieszne hasło albo wybrać coś gotowego. Jednak warto zachować pewien umiar.
Weronika Zagojska
body dla dzieci najtaniej z zabawnymi napisami - na prezent
fot. Materiały prasowe/ kolaż MTJ
Bodziaki dla niemowląt z zabawnymi napisami to świetny i praktyczny pomysł na prezent. Dlaczego? Nie tylko możemy ubrać malucha na co dzień (a bawełnianych body z krótkim i długim rękawkiem nigdy za wiele, wiem co mówię), ale przy okazji rozbawić mamę lub tatę, a nawet całą rodzinę. Oczywiście maluszek jeszcze nie wie, co ma napisane na ubranku, ale roześmiane twarze dorosłych odczytuje już bardzo dobrze i to mu się udziela.
Które napisy najbardziej mi się podobają? Minimalistyczne i rysowane jak kreską: "Trwa ładowanie pieluszki, proszę czekać" i "Córcia stworzona do rozrabiania" oraz wierszowane z kolorowymi obrazkami dla dzieci: "Niedaleko pada jabłko od jabłoni, oto cały tata jak na dłoni" i "Bez dwóch zdań, ciocia jest najlepszą z moich niań". Są super i nie wydacie na nie fortuny! Jakie hasła są najlepsze na ubranka niemowlęce? Dopasowane zarówno do okazji, jak i temperamentu dziecka. Mogą być związane z podstawowymi problemami rodzicielskimi typu przewijanie pieluszek, bezsenne noce, uwielbienie dla mleka z piersi mamy. Mogą też przekazywać konkretną treść skierowaną do kogoś lub wyznanie uczuć, np. "Jesteś najlepszą ciocią EVER!" lub "Nasza ukochana księżniczka".
  Choć każdy ma inne poczucie humoru, nie warto jednak posuwać się w takich żartach zbyt daleko i przekraczać granicę dobrego smaku, ani ośmieszać w jakikolwiek sposób dziecka. Niewybredne żarty zarezerwowane tylko dla dorosłych kompletnie nie nadają się ani na prezent, ani do ubierania w nie dziecko. Tak po prostu nie wypada i nie jest to w dobrym tonie. Choć odrobina prowokacji w dobrym stylu oczywiście jest dopuszczalna. Ja lubię body dla niemowląt z zespołami rockowymi, które nie ukrywajmy jednak nie zawsze mają łagodny i odpowiedni dla dzieci przekaz, np. Iron Maiden. To już trochę kwestia gustu.
Uwaga na anglo- i obcojęzyczne napisy! Jeśli nie wiemy, co dokładnie znaczy konkretny napis, lepiej zrezygnować z zakupu. Warto też kilka razy przeczytać/sprawdzić napis zanim go, np. wyślemy do wydrukowania na ubranku. Często zdarzają się literówki!

Można także skusić się na całe zestawy dla mamy, taty, dziecka z napisami. Bawełniane body z krótkim rękawkiem w dziecięcym stylu znajdziemy już za niewygórowaną cenę ok. 17.90 zł za sztukę, a całe zestawy typu T-shirty dla mamy i taty plus body dla dziecka za ok. 85 zł.  [content:2_1183,0_25507,8_1171,0_21162:CMNews]
A wy lubicie takie bodziaki z zabawnymi napisami? Macie takie? Jakie hasło jest waszym zdaniem najfajniejsze?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Najlepsze ubranka dla niemowląt - film
Jak wybierać ubranka dla dzieci? W czym powinno spać niemowlę i w jaki sposób prawidłowo ubierać dziecko? Radzi nasz ekspert.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy