ławka do karmienia piersią - różowy innowacyjny design 52hours
fot. Materiały prasowe 52hours.co

Wstydzisz się karmić piersią publicznie? (Wybierz różową ławkę lub jeden mały gadżet!)

Czy taka niesamowita różowa ławka zachęciłaby cię od razu do karmienia piersią publicznie? Jest też mały gadżet, który może pomóc, jeśli mama karmionego naturalnie i na żądanie maluszka ma z tym problem, a chciałaby więcej wychodzić z domu! Przetestowałam to na sobie!
Weronika Zagojska
ławka do karmienia piersią - różowy innowacyjny design 52hours
fot. Materiały prasowe 52hours.co
Droga mamo! Nie zamykaj się z dzieckiem w domu, tylko dlatego, że nie należysz do tych wszystkich odważnych mam, które potrafią wszędzie i zawsze nakarmić swoje maleństwo. A do tego nawrzucać komuś kto tylko krzywo na nią spojrzy. To trochę zależy od charakteru i wychowania. Jeśli masz z tym problem, wcale nie musisz tego robić, ale... może ci pomóc się oswoić z karmieniem w publicznych miejscach ... bawełniana chusta. Pamiętaj! To jak karmisz - czy odkryta, czy przykryta nie ma większego znaczenia, ważne by wam było wygodnie i bezpiecznie.
Co różni chustę do karmienia od innych chust? Dobra chusta powinna być uszyta z oddychającego materiału i tak zaprojektowana, by zapewnić maluchowi dopływ powietrza. Najczęściej ma takie usztywnenie w górnej części oraz regulowany pasek do zawieszenia na szyi. Maluch ma przewiewnie, a jednocześnie jest osłonięty od świata i może się skupić na tym, na czym mu najbardziej zależy czyli na bliskości mamy i napełnieniu burczącego brzuszka.
Oczywiście redakcja mamotoja.pl jest orędownikiem karmienia w miejscach publicznych. Jeśli tylko masz na to ochotę, a twoje dziecko ma taką potrzebę MASZ PRAWO, by wszędzie móc nakarmić spokojnie swoje dziecko. I w kościele, i w restauracji, i w sklepie, i na przystanku autobusowym. Bez krzywych spojrzeń i kretyńskich lub wulgarnych komentarzy. Nie wszystkie miejsca do karmienia dziecka w przestrzeni publicznej są dobrze zaprojektowane. Ba, nawet często są po prostu brzydkie i niewygodne. Sprawiają wrażenie, jakby były miejscami odosobnienia matki z dzieckiem, izolującymi kobietę i dziecko. Dlatego właśnie powstawała "mała oaza spokoju" - świetnie zaprojektowana różowa ławka do karmienia.

Jest tak ładna, osłonięta a jednocześnie w centrum wydarzeń, obok mogą siedzieć ludzie, że chciałoby się w niej od razu zasiąść z maluszkiem przy piersi. To na razie prototyp przygotowany przez projektantów z Czech - Studio 52hours, ale przygotowywany do wdrożenia! Z chustą do karmienia jest podobnie, może pomóc mamie ośmielić się karmić w miejscach publicznych, jednocześnie nie pozwala jej siedzieć zamkniętą w czterech ścianach. Może to robić nawet wtedy, gdy jest tłoczno lub czuje się nieswojo. Wiem jak to jest, bo... też tak miałam i przetestowałam taką chustę. Przydała się zwłaszcza na samym początku, gdy nie nabrałam jeszcze wprawy i pewności. Później, gdy już byłam profesjonalną karmicielką nie sprawiało mi to tylu trudności. Taka chusta z usztywnieniem jest bardzo wygodna, przydaje się też jeśli nie możesz znaleźć zacienionego miejsca do karmienia!

Niektóre maluchy czasami wolą mieć osłonięcie od wielu bodźców zewnętrznych. Choć czasami bywa i tak, że maluch odrzuca chustę i nie chce się pod nią dać nakarmić. Warto przyzwyczajać malucha do karmienia w różnych miejscach, zacisznych i nie tylko. [content:0_26140,0_26133,0_26132,0_26121:CMNews]
Czy używałyście/zamierzacie użyć chusty do karmienia?
Jak wam się podobają takie ławki? To dobry pomysł?


Zobacz też:
Źródło: 52hours.co, youtube.com, Noizz.pl
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy