ból brzucha w 6 tygodniu ciąży, ból brzucha na początku ciąży, ból podbrzusza w ciąży, ból brzucha w ciąży jak na okres
fot. Fotolia

Czy to źle, gdy na początku ciąży boli brzuch?

Czy ból brzucha, który pojawia się na początku ciąży, jest powodem, aby pilnie umawiać się do lekarza, pytamy ginekologa z IMiD.
Małgorzata Wódz
ból brzucha w 6 tygodniu ciąży, ból brzucha na początku ciąży, ból podbrzusza w ciąży, ból brzucha w ciąży jak na okres
fot. Fotolia
Spodziewam się pierwszego dziecka i nie wiem, na jakie objawy powinnam zwracać uwagę, jak mam np. traktować ból brzucha na początku ciąży. Od rana czuję lekkie pobolewanie w dole brzucha. To podobna dolegliwość do tej, jaką odczuwałam przed miesiączką. Ponieważ termin wizyty u ginekologa mam wyznaczony dopiero za 10 dni, chciałabym zapytać, czy ból brzucha w 6. tygodniu ciąży jest powodem, aby jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Czy może świadczyć o tym, że z ciążą dzieje się coś złego? Poza bólem podbrzusza nie mam więcej żadnych innych niepokojących objawów i czuję się dobrze. Dominika z Gdańska

Dr n. med. Marzena Jurczak-Czaplicka: We wczesnej ciąży mogą występować pobolewania podbrzusza, ale są niezbyt nasilone i ustępują samoistnie – przypominają nieco ból towarzyszący miesiączce. Jeśli dolegliwości się nasilają, należy omówić je na wizycie lekarskiej. Powinna być ona pilniejsza w sytuacji, gdyby wystąpiły plamienia lub brudzenia.

Dr n. med. Marzena Jurczak-Czaplicka, ginekolog położnik z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Prowadzi Oddział Perinatologii w Klinice Położnictwa i Ginekologii.

Czytaj też:
Redakcja poleca: Niepokojące objawy w ciąży - wideo
Jakich dolegliwości w ciąży nie można lekceważyć? Wyjaśnia ginekolog.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy