Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
fot. Adobe Stock

Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem

Bon turystyczny można zrealizować również na atrakcje dla dzieci. Coraz więcej parków rozrywki oferuje bilety wstępu, za które można zapłacić bonem, pod warunkiem zakupienia ich w ramach specjalnego pakietu z wyżywieniem lub noclegiem. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne przysługują na bon turystyczny.
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
fot. Adobe Stock
Od stycznia 2021, aby zrealizować bon turystyczny, nie trzeba jedynie wykupować noclegu. Bonem można opłacić również np. wstęp do parku rozrywki, pod warunkiem że dokupimy w ramach specjalnego pakietu kupon na posiłek.

Przygotowaliśmy listę z podpowiedziami, jakie atrakcje turystyczne dla dzieci można opłacić bonem turystycznym i co wchodzi w skład pakietów przygotowanych przez polskie parki rozrywki i inne instytucje świadczące tego typu usługi dla klientów chcących zrealizować bon. Wyjaśniamy też, jakie atrakcje czekają na dzieci w miejscach noclegowych, które mają specjalną ofertę dla płacących bonem. 

Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci

Pełna i aktualna lista podmiotów gospodarczych przyjmujących bony turystyczne znajduje się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), na której działa wyszukiwarka podmiotów akceptujących bony. Miejsca, w których można realizować bon, wyszukuje się po nazwie podmiotu lub po miejscowości. Niestety nie zawsze nazwa pozwala odgadnąć, jakie usługi są z nią związane, dlatego wybraliśmy atrakcje dla dzieci, w których można płacić bonem, pod warunkiem połączenia biletu wstępu z dodatkową usługą. 

Energylandia w Zatorze

Największy park rozrywki w Polsce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – nawet dzieci od 2 roku życia będą mogły korzystać z licznych atrakcji. Są tu karuzele, kolejki, spływy łódkami, autodromy i liczne wodne atrakcje w ramach Parku Wodnego. Na terenie Energylandii można nocować i zjeść posiłki. Elektroniczny bilet jednodniowy dla dzieci do 3 lat kosztuje 1 zł, dla dzieci do 140 cm wzrostu – 99 zł, a dla większych odwiedzających – 149 zł.

Aby za pobyt w Energylandii zapłacić bonem, musisz dokupić kupon na posiłek za 50 zł lub nocleg na polu namiotowym za 10 zł. Sprawdź, jak wykorzystać bon turystyczny w Energylandii.

Rabkoland w Rabce

Rabkoland to także rodzinny park rozrywki. Znajduje się tu wioska wikingów, dolina trzmiela, machinarium, cyrk Luna i górolsko dżungla. Na terenie jest też 7 punktów gastronomicznych. Bilety jednodniowe kosztują 49 zł dla dzieci o wzroście 90-120 cm i 59 zł dla większych odwiedzających. Bilet dla osób niepełnosprawnych – 5 zł.

Usługa turystyczna, za którą można w Rabkolandzie płacić bonem, obejmuje całodniowy bilet wstępu, w ramach którego można korzystać bez limitu ze wszystkich atrakcji a także kupon na posiłek. Sprawdź, jak wykorzystać bon na wakacje w Rabkolandzie.
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.

Jurapark w Bałtowie

Park ciągle się rozwija, dodając nowe atrakcje. Teraz, poza parkiem dinozaurów, można tu zobaczyć prehistoryczne oceanarium, Polskę w miniaturze, zwiedzić pszczeli skansen, zwierzyniec i Żydowski Jar. Można też przejechać się na koniu, skorzystać z atrakcji wodnych lub parku rozrywki z karuzelami. Ceny biletów jednodniowych: dziecko do 3 lat płaci 1 zł, dzieci i młodzież szkolna płaci 85 zł, a pozostali 95 zł.

Dla klientów chcących płacić bonem turystycznym Jurapark przygotował 4 pakiety. W ich ramach bilety wstępu można połączyć z kuponem na wyżywienie, noclegiem lub usługą Bałtów Aktywnie. Czwarta opcja łączy wszystkie wymienione wcześniej możliwości. Sprawdź, jak wykorzystać bon turystyczny w Juraparku.

Magiczne ogrody w Janowcu

Fantastyczne miejsce, gdzie dziecko będzie miało kontakt z przyrodą i bajkowymi postaciami. Na dzieci czekają karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, ciuchcia, tratwy, tunele i zamek wróżek. Są tu także restauracje, kawiarnie i miejsca odpoczynku. Ceny biletów wstępu: dzieci do 100 cm wzrostu – 5 zł, dzieci do 14 lat – 59 zł, dorośli – 69 zł, osoby z niepełnosprawnościami – 10 zł.

W ramach bonu turystycznego w Magicznych ogrodach można kupić bilety w pakiecie z kuponem na jedzenie w kwocie 50 zł lub jej wielokrotności. Sprawdź, jak wykorzystać bon w Magicznych ogrodach.

Farma Iluzji w Trojanowie

Aż 60 atrakcji podzielonych na kategorie: iluzja, przygoda, rusz głową, aktywnie, place zabaw, czysta rozrywka, zwierzaki, pokazy. Nie sposób się tu nudzić, a i zjeść można smacznie w 5 punktach gastronomicznych. Jest tu pokój dla rodzica z małym dzieckiem i punkt medyczny. Cennik biletów wstępu: dzieci do 16 roku życia – 59 zł, starsi – 69 zł, osoby z niepełnosprawnościami – 10 zł, bilet rodzinny 2+2 – 238 zł.

Podczas płatności bonem za bilety na Farmie Iluzji musimy dokupić usługę gastronomiczną (w kwocie 20 zł).
Sprawdź, jak wykorzystać bon w farmie Iluzji.

Park of Poland Suntago

Suntago – najnowszy park wodnej rozrywki dla rodzin. Zlokalizowany jest we Wręczy w woj. mazowieckim. Znajduje się tu wodna dżungla Jamango, strefa relaksu oraz saunarium. Dla dzieci i dorosłych przygotowano liczne baseny i zjeżdżalnie. Na miejscu można nocować i posilić się. Do każdej strefy obowiązuje inny cennik. Można też kupić wstęp do wszystkich stref – za cały dzień trzeba zapłacić 143 zł od osoby.

Klienci Park of Poland bonem turystycznym mogą opłacić nocleg w jednym z domków na terenie parku wodnego. Sprawdź, jak wykorzystać bon w Suntago Village.

Jurapark w Krasiejowie

Kolejny po bałtowskim park z dinozaurami. Jest tu kino 5D, tunel czasu, park ewolucji, pawilon paleontologiczny, park rozrywki i plac zabaw. To miejsce, w którym dzieci bawią się i uczą historii Ziemi i historii życia na niej. Koszt biletów: wstęp do wszystkich atrakcji – 69 zł ulgowy (dzieci i młodzież szkolna), 79 zł normalny. Dzieci do 3 roku życia mają wstęp wolny.

W ramach płatności bonem należy kupić bilety wstępu i posiłek lub bilety wstępu i nocleg. Sprawdź, jak wykorzystać bon w Jura Parku.

Julinek Park w Julinku

Atrakcje znajdują się terenie byłej szkoły cyrkowej w Julinku koło Leszna pod Warszawą. Jest tu świetny park linowy, ścianka wspinaczkowa, wesołe miasteczko, minigolf, kraina dmuchańców, plac zabaw oraz strefa animacji. Odbywają się także przedstawienia. Jest możliwość nocowania i jedzenia na miejscu. Cennik jest inny w dni powszednie, a inny w weekendy. Najtaniej jest w dni powszednie – bilet dla dziecka oraz dorosłego z możliwością korzystania z atrakcji kosztuje 39 zł.

Osoby odwiedzające Julinek mogą wykorzystać bon turystyczny na opłacenie noclegu i wyżywienia. Sprawdź, jak wykorzystać bon w Julinku

Wypad do zoo na bon turystyczny – tak, ale...

Wypad do zoo w ramach bonu turystycznego na wakacje jest możliwy, ale tylko wtedy, gdy bilet wstępu do ogrodu zoologicznego jest częścią szerszej oferty turystycznej (np. kolonii). Niestety na liście POT nie ma żadnego ogrodu zoologicznego, co oznacza, że opłacenie biletu wstępu dla dziecka w ramach rodzinnej wycieczki do zoo w miejscu zamieszkania nie jest możliwe. Upewniliśmy się o tym, dzwoniąc do ZOO w Poznaniu, Łodzi i Warszawie – żadne z nich nie honoruje bonu turystycznego.

Inne atrakcje dla dzieci z bonem turystycznym

Co można zrobić, jeśli żadna z polecanych przez nas atrakcji nie znajduje się tam, dokąd jedziecie na wakacje. Według przepisów dotyczących realizacji bonu turystycznego, atrakcje dla dzieci muszą stanowić jedną z minimum dwóch usług turystycznych, więc jedną z możliwości zapewnienia ich dziecku jest porozumienie się z usługodawcą turystycznym. Można poprosić, aby hotel zakupił dla was bilety do zoo, parku linowego, basenu czy innej atrakcji dla dzieci i wliczył je w cenę pobytu w hotelu. W ten sposób w ramach bonu można skorzystać z dowolnej atrakcji.

Czy warto korzystać z takiej opcji? Wszystko zależy od tego, ile ma kosztować wasz wypoczynek. Wartość bonu na jedno zdrowe dziecko to 500 zł, na niepełnosprawne – 1000 zł. Jeśli koszt samych noclegów dla dziecka przekracza wartość bonu, musimy z własnej kieszeni zapłacić za wszystkie dodatkowe atrakcje. Wtedy włączanie biletów wstępu do ceny usługi hotelowej nie ma sensu. Jeśli jednak wyjazd związany jest z jednym noclegiem, którego koszt nie przekracza wartości bonu, warto wykorzystać cały bon, włączając w usługę noclegową także atrakcje dla dziecka.

Gdzie nocować i bawić się za bon turystyczny?

Atrakcje na bon turystyczny można również uzyskać, wybierając ośrodek wypoczynkowy zapewniający dzieciom dodatkowe aktywności, np. zajęcia sportowe, zajęcia na basenie itp. Poniżej wybrane przez nas ośrodki zapewniające dodatkowe atrakcje dla dzieci i jednocześnie honorujące bon turystyczny:


Inne ośrodki przyjazne dzieciom realizujące bon turystyczny:


Bonem można płacić w wielu niewielkich ośrodkach czy kwaterach prywatnych, a także w niektórych agroturystykach. Jeśli agroturystyka oferuje nie tylko noclegi, ale i atrakcje dla dzieci w postaci np. dodatkowo płatnych warsztatów, można za nie zapłacić bonem w ramach połączonej usługi – nocleg plus warsztaty. Nie można bonem płacić w dowolnej restauracji czy kafejce.
 
Sprawdź też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 15 głosy

Zobacz także

Popularne tematy