bon turystyczny kraków
fot. Adobe Stock

Bon turystyczny w Krakowie – co dla dziecka opłacisz bonem?

Jeśli zastanawiasz się, czy i gdzie w Krakowie można płacić bonem turystycznym, nie szukaj dalej. Sprawdziliśmy, co da się nim opłacić w dawnej stolicy Polski. Sprawdź, czy bonem uregulujesz opłatę za wstęp na Wawel, do ZOO i inne atrakcje.
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny kraków
fot. Adobe Stock
W Krakowie najłatwiej opłacić bonem turystycznym nocleg dla dziecka. Baza hoteli i apartamentów jest naprawdę duża. Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja, jeśli chcesz zapłacić bonem za krakowskie atrakcje. A szkoda, bo – jak wiadomo – w tym mieście ich nie brakuje. 

Bon turystyczny w Krakowie – noclegi

Poniżej lista wybranych hoteli, pensjonatów i apartamentów w Krakowie, które honorują bon turystyczny. Pełna lista jest oczywiście znacznie obszerniejsza. My wybraliśmy miejsca bardzo różne – od niedrogich po luksusowe:
W ramach bonu turystycznego w hotelu można również skorzystać z restauracji. Nie można natomiast płacić bonem za dowolnie wybraną restaurację zlokalizowaną na terenie miasta.

Atrakcje w Krakowie na bon turystyczny

Poniżej lista atrakcji, w których honorowany jest bon turystyczny. Nie jest długa, choć Kraków obfituje w najróżniejsze ciekawe propozycje dla dzieci. Może więc warto bonem zapłacić za nocleg, a atrakcje opłacić z własnej kieszeni? Decyzja należy do Was.

Atrakcje w Krakowie, za które można płacić bonem turystycznym:

1. Park Wodny w Krakowie. Świetne miejsce do relaksu i zabaw w wodzie dla całej rodziny. Park przygotował następującą ofertę na bon:
  • bilet rodzinny bez limitu czasu + kupon gastronomiczny (minimalna cena: 180zł + 30 zł)
  • bilet indywidualny bez limitu czasu + kupon gastronomiczny (60 zł + 30 zł)
  • bilet indywidualny bez limitu czasu + dostęp do plaży Stacja Parkowa + kupon gastronomiczny (60 zł + 21 zł + 30 zł)
  • bilet rodzinny bez limitu czasu+ dostęp do plaży Stacja Parkowa + kupon gastronomiczny (minimalna cena: 180zł + 21 zł + 30 zł).

Więcej informacji o możliwości płacenia bonem na stronie Parku Wodnego.

2. Nocleg w Krakowie plus Energylandia. Dwa pakiety dla rodziny 2+1 do wyboru:
  • wstęp do Energylandii i 1 nocleg
  • wstęp do Enerylandii + 2 noclegi
     
Ceny pakietów po uwzględnieniu bonu zaczynają się od 93 złotych (tyle trzeba zapłacić np. za jeden nocleg trzyosobowej rodziny w hotelu Ibis Budget w Krakowie i wstęp do Energylandii).
Więcej informacji na stronie hotelu.

3. Nocleg plus wstęp do Parku Trampolin Go Jump lub do parku Rozrywki Go Kidz. Taką ofertę ma hotel Best Western dla rodziny 2+1 lub 2+2 oraz dla dzieci w wieku do 7 lat. Za pakiety można dokonać opłaty bonem turystycznym. Więcej informacji znajduje się na stronie hotelu

Zwiedzanie Wawelu lub ZOO w Krakowie na bon?

Niestety, zarówno za zwiedzanie Wawelu, podobnie jak za wstęp do krakowskiego ZOO, nie da się zapłacić bonem turystycznym. Wynika to z regulaminu dotyczącego płatności bonami. Honorują je miejsca, które przygotowują specjalną ofertę i łączą sprzedaż biletów wstępu z dodatkową usługą jak np. nocleg lub posiłek.

Sprawdź też:
Redakcja poleca: Przegląd kostiumów kąpielowych dla dzieci Mothercare
Na letnie upały musimy jeszcze trochę zaczekać. Mimo to w sklepach Mothercare pojawiła się już kolekcja kostiumów kąpielowych dla dzieci. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy