Bon turystyczny przedłużenie
fot. Adobe Stock

Bon turystyczny - rząd zapowiada przedłużenie czasu na wykorzystanie bonu

Czy czas na wykorzystanie bonu turystycznego zostanie przedłużony? Wszystko na to wskazuje! Taka wiadomość z pewnością ucieszy wiele rodzin, które nie zdążyły jeszcze z niego skorzystać. Sprawdź, do kiedy będzie ważny bon turystyczny.
Joanna  Biegaj
Bon turystyczny przedłużenie
fot. Adobe Stock
Jak donosi Polska Organizacja Turystyczna (POT), do chwili obecnej z bonu turystycznego skorzystało 5 mln dzieci. Nie wykorzystano jeszcze jednak wszystkich bonów, ponieważ uprawnionych do nich jest 7 mln dzieci. Według obecnych przepisów rodzicom pozostało tylko kilka miesięcy na realizację bonu turystycznego. Rząd zapowiada jednak zmiany. 

Bon turystyczny przedłużony na przyszłe wakacje?

Aktualnie bon turystyczny może być wykorzystywany do końca marca 2022 roku. Ostatnio w mediach pojawiły się jednak doniesienia o pracach rządu nad przedłużeniem bonu. Czy bon turystyczny będzie ważny również w przyszłe wakacje? Na ten temat wypowiedział się wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

„Już zadeklarowaliśmy – taka jest wola Polaków i branży turystycznej, aby ten bon przedłużyć, by objął też przyszłe wakacje” – poinformował wiceminister na antenie Radia Kraków i poinformował, że prace nad przedłużeniem bon już trwają: „W departamencie turystyki podejmujemy już działania, które pozwolą zmienić ustawę tak, aby co najmniej o sześć miesięcy przedłużyć bon turystyczny.”

„Bon turystyczny stał się hitem”

Wiceminister zabrał również głos w kwestii dużego zainteresowania bonem turystycznym przez polskie rodziny. Zaznaczył, że decyzja rządu o możliwości wykorzystania bonu turystycznego także na imprezy jednodniowe była bardzo trafna.

„Tam, gdzie jest wypoczynek i rozrywka dzieci (...), tam bon turystyczny był bardzo aktywnie wykorzystywany. Zapewne pomogła (...) zmiana, którą wprowadziliśmy na początku tego roku, dająca możliwość wykorzystania bonu także na imprezy jednodniowe, czyli niekoniecznie musi być to powiązane z noclegiem; to zdecydowanie ułatwiło wykorzystanie bonu także dla tych działalności gospodarczych, które nie są stricte działalnością noclegową” – powiedział polityk.

Jeśli jeszcze nie skorzystaliście z przysługującego wam 500 plus na wakacje – koniecznie sprawdźcie, jak pobrać bon turystyczny. Krok po kroku wyjaśniamy, w jaki sposób należy to zrobić i jak następnie aktywować taki bon. 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy