GRY
 
 

W tym roku będzie inaczej

Kto powiedział, że święta trzeba spędzać w domu za suto zastawionym stołem i przy akompaniamencie głośno włączonego telewizora? Możliwości masz naprawdę znacznie więcej!

święta, boże narodzenie
fot. Fotolia
Kochasz tę świąteczną atmosferę: lampiony, zapach choinki, buzie dzieciaków otwierających prezenty. Ale zżymasz się, bo słuchasz po raz kolejny tych samych opowieści i żartów, oglądasz te same filmy, a spódnica pęka w szwach, bo tak się objadłaś.
Łapiesz się na myśli, że tak naprawdę to chciałabyś, aby wreszcie było inaczej. No, właśnie, co zrobić, by tak było?

Pojedź gdzieś z rodziną

Pomysł, aby spędzić święta w jakimś egzotycznym miejscu, jest niezwykle kuszący. Ale może zamiast palm wybierzesz swojskie świerki? I górskie schronisko zamiast drogiego pensjonatu? Pomyśl, jak piękna będzie choinka bez bombek i łańcuchów – taka uginająca się od śniegu. Plus skromna kolacja i wyprawa przez las do wiejskiego kościółka.
Redakcja poleca: Dorota Czaja o pierwszych świętach z synkiem
Gwiazda zdradza, co najbardziej lubi jeść w Wigilię i co kupi dla synka Leosia.

Zorganizuj jasełka

To może być hit waszych świąt. Jeśli wśród znajomych jest kilkoro dzieci w wieku przedszkolnym, przygotujcie domowe jasełka. Ale uwaga! Takie przedsięwzięcie wymaga czasu. Najpierw trzeba napisać scenariusz (szukaj też w internecie, np. www.profesor.pl, Skauting.pl) i wyznaczyć role. Wspólnie z koleżankami przygotujcie stroje dla małych aktorów. Wyobraź sobie, jak wspaniałym przeżyciem będzie oglądanie dzieciaków w jasełkowych rolach. Może nawet znajdzie się niemowlak, który zagra rolę Jezuska? Na koniec nagrodźcie aktorów brawami i słodyczami. A potem – zaplanuj wspólne śpiewanie kolęd.

Wyłącz wreszcie telewizor

Jeśli masz już dosyć odgrzewanych kotletów serwowanych podczas świąt przez telewizję, "skasuj" odbiornik na święta, np. odłącz kable, przykryj obrusem i postaw na nim doniczkę z gwiazdą betlejemską lub wynieś do piwnicy albo na strych. Zamiast oglądać telewizję, pośpiewajcie razem kolędy (może nawet przyda się konkurs pt. "Kto zaśpiewa najwięcej, lub najdłuższą, kolędę?"). Wybierając prezenty dla dzieci, pomyśl – może zamiast kolejnej lalki Barbie i Power Rangersa warto kupić dziecku coś, w co będziecie mogli bawić się całą rodziną? Świetną zabawą może być np. gra w kalambury, Scrabble (w sklepach znajdziesz prostszą wersję Junior) albo nawet duże puzzle.

Odwiedź starych znajomych

Boże Narodzenie to czas spotkań. A może tym razem uda ci się zobaczyć z dawno niewidzianymi znajomymi? Sporą popularnością cieszy się ostatnio portal www.naszaklasa.pl. Może i ty odnajdziesz koleżanki i kolegów np. z podstawówki? W czasie świąt umówcie się w domu, a przekonasz się, jak fantastyczne jest takie spotkanie po długich latach. Może okaże się, że Jurek z VIb, do którego wzdychałaś, jest teraz łysiejącym panem z pokaźnym brzuszkiem i całe szczęście, że kiedyś nie odwzajemnił twojego uczucia? Jeśli pomyślisz o tym odpowiednio wcześnie, na spotkanie przyjadą nawet ci, którzy mieszkają bardzo daleko.

Przeczytaj także: Święta bez stresu

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj