GRY
 
 

Tego słowa rodzice używają zbyt często!

Zdajesz sobie sprawę, jak wygląda Twoja rozmowa z dzieckiem? Ten film otworzy Ci oczy!

fot. Facebook/Ccippo
Ilość obowiązków przytłacza każdego rodzica. W idealnym świecie byłoby tak, że rodzice mają czas na pracę, na zabawę z dzieckiem i na prace domowe, tak, by nic ze sobą nie kolidowało. W idealnym świecie…

Niestety wiemy, że tak się nie da i jedynie możemy lawirować i wybierać z góry rzeczy ważnych, te najważniejsze. To właśnie z ustalaniem priorytetów mają problem ludzie. Rodzice nie powinni mieć jednak takich dylematów. Bo o ile bardzo ważne jest, by dzieci miały czysty dom i pyszne posiłki, to jednak jeżeli nie spędzimy z nimi czasu, na nic nasze wysiłki.

Czytaj: Zabawa z dzieckiem - dlaczego jest taka ważna?

Słowo „później”, „potem”, „za chwilę”, „daj mi jeszcze momencik”, znamy wszyscy. Nie ma chyba rodzica, który by nie używał takich sformułowań. Dziecko według niektórych zawsze wybiera niewłaściwą chwilę, kiedy dorośli są najbardziej zajęci. Tyle że wszyscy zapominają, że czasu nie cofniemy, choćbyśmy chcieli ze wszystkich sił. Dzieci rosną szybko, niezauważalnie. Momenty ich pierwszych zachwytów światem, pierwszych słów, kroków, spacerów, czy rozmów o życiu, miną bezpowrotnie. Gdy my już zwolnimy tempo życia i w końcu znajdziemy czas dla dziecka, może okazać się, że na chwile prawdziwej bliskości, czy nawiązywania relacji jest już za późno…Ten filmik może jest prosty, może jest banalny. Może już widzieliście podobnych tysiące. Tylko czy zmieniły coś one w Waszym życiu? Czy wzięliście je sobie do serca?

Czytaj także: Zalety zabawy z dzieckiem - wydrukuj i powieś na lodówce!

źródło: film - Ccippo
Redakcja poleca: Co to znaczy być dobrym tatą? [WIDEO]
Jak być dobrym tatą? Zapewniać byt rodzinie, czy dobrze też być blisko, działać, opiekować się z czułością? Grzegorz Pawłowski, coach, opowiada, co sprawia, że facet jest dobrym ojcem.
Doładuj
Przeładuj