Dlaczego kobiety po porodzie nie odczuwają przyjemności w trakcie seksu? - tłumaczy seksuolog [WIDEO]

Przebieg porodu, czas jego trwania i wielkość urodzonego dziecka mają znaczenie dla naszych późniejszych doznań seksualnych – wyjaśnia dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, z którego dowiesz się jak sobie radzić z problemem braku doznań podczas zbliżeń intymnych.

Zobacz inne z serii: Porady seksuologa (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Nasz seks powszedni", w którym seksuolog wyjaśnia najczęstsze problemy, z jakim borykają się kobiety po urodzeniu dziecka, poruszyłyśmy problem braku doznań podczas seksu po porodzie. 

Urazy okołoporodowe wpływają na doznania seksualne kobiety

Jak podkreśla dr Jędrzejewska, poród powoduje rozciągnięcie pochwy. I w zależności od czasu jego trwania i wielkości rodzonego dziecka mogą wystąpić urazy okołoporodowe, w postaci pęknięć i ran.

"W zależności od tego, jak goją się rany, czy zostają blizny, zbliznowacenia, to odczuwanie przyjemności seksualnej może być zaburzone"- mówi seksuolog. Zwraca uwagę, że zazwyczaj pochwa powinna powrócić do swoich rozmiarów w okresie połogu, czyli 6 tygodni od porodu. Jej elastyczność z czasem powinna poprawić się, a wpływ na to ma gospodarka hormonalna organizmu.

Jeżeli nie czerpiesz frajdy z pieszczot, problem może być głębszy

Dr Jędrzejewska podkreśla, że w sytuacji braku odczuwania przyjemności z pieszczot problem może mieć także inną przyczynę. "Jeżeli dotyk partnera irytuje nas i jeżeli nasza własna masturbacja nie daje nam przyjemności, trzeba zastanowić się nad innymi czynnikami mającymi na to wpływ, niż konsekwencja urazów okołoporodowych" – analizuje. Dr Jędrzejewska zaleca wówczas udanie się z wizytą do lekarza specjalisty seksuologa lub psychologa.

Dr Sylwia Jędrzejewska jest seksuologiem klinicznym, prowadzi praktykę w Klinice Gameta w Warszawie.

Czy po porodzie miałyście podobne problemy? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy