GRY
 
 

„Brakowało mi nawet siły, aby się ubrać...” – zrozumcie to!

Oto cała prawda o trudnych początkach macierzyństwa.

Początki macierzyństwa - ciało po ciąży
fot. Mel Watts
Mel Watts młoda mama, australijska blogerka wyznaje, jak trudne są dla kobiety początki macierzyństwa. Presja otoczenia, by wrócić do figury modelki, jest absurdalna w obliczu wyzwań, które dostarcza nam małe dziecko. Bycie mamą to codzienne pokonywanie własnych granic. Nie jest łatwo, ale damy radę!

"9 miesięcy w łonie matki. 
W ciągu ostatnich 9 miesięcy spałam tak mało, jak nigdy w życiu. W ciągu ostatnich 9 miesięcy doświadczyłam też największych obaw i lęków. Początki macierzyństwa są wyczerpujące, a życie  się nie zatrzyma. Rachunki muszą być opłacone na czas, zakupy muszą być zrobione. Ciśnienie jest ogromne. Oczekujemy od siebie, by wiedzieć, co robimy przez cały czas. Nie ma znaczenia, czy to jest twoje pierwsze, drugie czy trzecie dziecko, wciąż uczysz się każdego dnia. 

Pierwsze 9 miesięcy życia twojego dziecka wypełnione jest zgadywaniem, bujaniem, uśmiechaniem się i płaczem. To nie jest w porządku, że mam wówczas tyle na głowie.

Nie jesteśmy niezwyciężone. 
Jesteśmy ludźmi i jesteśmy matkami. 
Nie ma w tym nic złego, że są dni, w których czujesz się niewystarczająco dobrą. 
Nie ma w tym nic strasznego, że nie wiesz, jaki jest dzień tygodnia. 
Przetrwasz to. Każda z nas przez to przeszła. Niekiedy może wydawać ci się, że niektóre kobiety potrafią to wszystko ogarnąć. Cóż, tak nam się wydaje. Inne nie ogarniają. Ja do nich należę.  Czasem, przez te pierwsze 9 miesięcy brakowało mi nawet siły, aby się ubrać. Nie mówiąc już o tym, aby wrócić do ciała sprzed ciąży. Nie przejmuj się tym. Naprawdę to jest normalne. Jeśli masz motywację – brawo ty! Zrobisz wszystko w swoim czasie, nie śpiesz się tylko dlatego, że tego oczekuje otoczenie. 
 

Życie codziennie stawia przed nami wyzwania.
Pokonujemy kolejne przeszkody każdego dnia. Zawsze jest jutro! Dajmy sobie czas!
Wypijmy więc za pierwsze 9 miesięcy wypełnionych kupkami, wymiocinami i gównia... snem. My (ja) przetrwamy to i damy radę z resztą!"

Wpis młodej mamy został udostępniony na Facebooku ponad 12 500 razy w ciągu zaledwie niecałego tygodnia. Mamy dzielą się w komentarzach własnymi "bolączkami" związanymi z początkami macierzyństwa. Zdjęcie skomentowało już 2,5 tysiąca osób!

Czy każda z nas nie czuła się podobnie? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz też: Doceńcie nas! Nasze poświęcenie jest bezcenne! – rozmowa męża z psychologiem
 
Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.
Doładuj
Przeładuj