brak przewijaków w męskiej toalecie
fot. screen/Instagram 3boys_1goal

Oburzeni ojcowie: dlaczego w męskich toaletach nie ma przewijaków dla dzieci?

Tata nie może zmieniać pieluchy? Chyba tak właśnie myślą niektórzy. W męskich toaletach nie ma nic, na czym można przewinąć dzieci.
Agnieszka Majchrzak
brak przewijaków w męskiej toalecie
fot. screen/Instagram 3boys_1goal
Zdjęcie taty w mediach społecznościowych pokazującego jak na kolanach przewija dziecko, wywołało dyskusję internautów, dlaczego nie ma w toaletach męskich przewijaków do zmiany pieluchy.

"To tak jakbyśmy nie istnieli"

W kuckach, z dzieckiem na kolanach – tak wygląda zmienianie pieluchy dziecku przez tatę w toalecie dla panów. Trzeba być całkiem sprawnym fizycznie, aby w takiej pozycji poradzić sobie.

 

Insta tata Donte Palmer zamieścił zdjęcie, na którym pokazuje, jak musi się nagimnastykować, żeby zmienić synkowi pieluszkę. "To poważny post !!! O co chodzi z tym że nie ma stołów do przewijania w męskiej łazience, jakbyśmy nie istnieli!" - napisał 31-latek.
Redakcja poleca: Jak bezpiecznie układać dziecko?
Zobacz, jak bezpiecznie i prawidłowo odkładać dziecko na przewijak lub łóżeczko.

„Mężczyźni nie dbają o swoje dzieciaki?"

I tak też wpis ojca został potraktowany. Internauci są zdania, że skoro tak ważne jest, aby tatusiowie zajmowali się dziećmi na równi z mamą, to nie może być tak, że mają takie problemy w codziennej opiece.
  [content:0_26036,1_4620,1_4362,2_1183:PsychologicalTest]

Wiele ojców poparło post Donte. Napisali, że zdarzyło im się zmieniać pieluchę w samochodzie lub nawet na podłodze w publicznej łazience.

”Stół do przewijania powinien być we wszystkich łazienkach dla kobiet i dla mężczyzn” - napisał jeden z mężczyzn.

„Miałem ten sam problem. Jak co, mężczyźni nie dbają o swoje dzieciaki?" – zapytał inny.

Fałszywy obraz taty

„Problemem są podwójne standardy – ojcowie nie są spostrzegani jako odpowiednie osoby do zmiany pieluchy” – oceniono.
Jak podkreślił jeden z komentujących, jego tata miał czworo dzieci, a pierwszą pieluszką, jaką kiedykolwiek zmienił, była u córki syna. „Zrobiliśmy duży postęp, ale mamy jeszcze długą drogę” – napisał.

To problem społeczeństwa. Fałszywe pojęcie kobiet, które zajmują się dziećmi. Koncepcja paternalistyczna. Dzięki Bogu za takich ludzi jak ty, którzy sprawiają, że jest on widoczny” – padł również taki komentarz.
 

Jakie jest wasza zdanie w tej sprawie? Brak miejsca na zmianę pieluchy w publicznych toaletach to dowód na nierówne traktowanie mężczyzn? Czy rzeczywiście brak przewijaków wynika z faktu, że to jednak kobiety więcej czasu poświęcają na opiekę nad dzieckiem i pomija się rolę taty w wychowywaniu dziecka?

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:


Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Źródło: ofeminin

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy