GRY
 
 

Odważne dzieciaki z różnych stron świata przyjeżdżają do Polski! Brave Kids 2013

Ponad setka dzieci z różnych zakątków świata przyjedzie do Polski, by śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach i stworzyć wspólny spektakl. A przede wszystkim, by się poznać i uczyć od siebie nawzajem.

Brave Kids 2013
fot. materiały prasowe Brave Kids 2013
Jutro (25 czerwca) rozpoczyna się czwarta edycja programu edukacyjnego Brave Kids.  Będzie trwać do 13 lipca.
 
Dzieciaki w wieku od 6 do 16 lat przyjadą do Polski m.in. z  Chin, Grenlandii,  Indii, Izraela,  Kirgistanu, Laosu, Ugandy i Zimbabwe. 
Zamieszkają u polskich rodzin we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Puszczykowie k. Poznania. 
 
Przez dwa tygodnie goście Brave Kids oraz dzieci z Polski będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych i uczyć się od siebie nawzajem rodzimych obrzędów, śpiewu, gry na instrumentach i tańca (m.in. break dance'a)
 
8 lipca wszystkie dzieci spotkają się w dolnośląskich Krośnicach, gdzie wspólnie przygotują spektakl, który będzie można obejrzeć 12 lipca we Wrocławiu,  podczas finału Brave Festiwal - festiwalu przeciw wypędzonym z kultury. 

„Zaproszeni do Polski młodzi artyści pochodzą ze skrajnie różnych środowisk i dzieli je niemal wszystko. Począwszy od tradycji, języka i koloru skóry, na sposobie postrzegania świata kończąc. To mieszanka kulturowa, której spoiwem jest sztuka i dziecięca radość. Głęboko wierzymy, że praca dzieci nad wspólnym przedstawieniem pozwoli im się otworzyć i wnieść do projektu cząstkę siebie oraz swojej kultury.” - mówi Anastazja Korczak, dyrektor i inicjatorka całego projektu. 
 
Warsztatom towarzyszą darmowe  (poza spektaklem finałowym) występy we Wrocławiu, Warszawie Łodzi i Puszczykowie,  otwarte dla wszystkich chętnych. Ich harmonogram znajdiesz na następnej stronie.
 
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj