GRY
 
 

Brave Kids – kulturalny kolaż młodych artystów

24.06.2011 roku, godz.18 w Centrum Kultury Agora zaprasza na artystyczne występy 7 zespołów dziecięcych biorących udział w Brave Kids 2011.

wydarzenia
fot. projekt BRAVE KIDS
Każda z grup będzie miała okazję do zaprezentowania własnego spektaklu, mini koncertu czy układu tanecznego, by używając języka sztuki przedstawić kulturę z której pochodzi. 

Wydarzenie pozwoli wrocławianom poznać każdą z grup, wsłuchać się w opowieści o tożsamości dzieci o kraju z którego pochodzą, a także o codziennej pracy artystycznej i zabawie gdzieś daleko w Afryce lub tuż obok - na lokalnym, wrocławskim podwórku. To jedyny moment w ciągu trzytygodniowego projektu Brave Kids, kiedy dzieci będą mogły zaprezentować własną grupę.

Podczas finalnego wieczoru zamykającego  Brave Festival - 8 lipca - Brave Kids wystąpią już jako jedna liczna grupa artystów bogatszych o nowe umiejętności, techniki, a przede wszystkim przyjaźnie.

W czerwcowy wieczór na ul. Serbskiej 5a pojawią się dzieciaki z Ugandy, Rwandy, Norwegii, Strefy Gazy, Wrocławia, a także uchodźcy z Czeczenii, Inguszetii i Romowie z Czech.
 
Dzieci z MiniMerci zaprezentują siebie poprzez żywiołowy Taniec z „Czarnego Miasta” - tzw. czeskiego Bronxu, gdzie żyje 10 tysięcy Romów. 
Dla 12-osobowej grupy małych tancerzy z Brna sztuka jest szansą na wyjście z błędnego koła życia w getcie.
PoRuszenie Świata to tytuł breakdance’owego pokazu z Ugandy. Abraham "Abramz" Tekya, lider zespołu przez ostatnie kilka lat zainspirował setki ugandyjskich dzieciaków, a tym samym zapoczątkował zmiany społeczne wśród dzieci ulicy, sierot i dzieci-żołnierzy. Sześcioro młodych hip-hopowców zaprezentuje swoje zapierające dech w piersiach umiejętności na scenie CK Agora. Po raz kolejny dzieci z dwóch rodzin – czeczeńskiej i inguskiej podzielą się na Brave Kids Tańcami Północnego Kaukazu pod egidą Stowarzyszenia Praktyków Kultury z Warszawy. Uchodźcy z Kaukazu, mimo iż od lat żyją  daleko od gór, energiczny taniec wciąż mają we krwi.
Z kolei Palestyńczycy w wieku od 14 do 16 lat wystąpią z napisanymi przez siebie Monologami z Gazy. Teksty stanowią emocjonalną podróż przez doświadczenie i perspektywę bycia świadkiem wojny na przełomie 2008 i 2009 roku w Strefie Gazy. Wrocławska Grupa Dziecięca połączyła młodych wrocławian z Biblioteki Światoteki oraz dzieci z rodzin goszczących Brave Kids 2011, które wspólnie przygotowały własną opowieść. Mizero Children zostało założone w Rwandzie przez Jeana Paula Samputu, uznanego muzyka i aktywistę na rzecz pokoju. Wraz z dziećmi zaprezentuje on Pieśń Pojednania nawiązując do ludobójstwa w 1994, które wciąż kładzie się cieniem na tożsamość mieszkańców tego afrykańskiego państwa. Przyjadą oni do Wrocławia z wielkimi bębnami afrykańskimi, do rytmu których będą  poruszać się na scenie. Przykładem Skandynawskiego Teatru Dziecięcego będzie występ młodych szczudlarek z grupy Aldebaran, które przeniosą widzów w magię bajek i mitologii teatralnym kolażem zatytułowanym Norweska Opowieść.

Występy odbędą się w ramach II edycji projektu Brave Kids podczas 7.edycji Brave Festival - festiwalu przeciw wypędzeniom z kultury. Serdecznie zapraszamy na ten jedyny wieczór podczas którego dzieci z kilku państw za pomocą sztuki opowiedzą nam swoje niezwykłe historie.

więcej »Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj