GRY
 
 

Bryka dla smyka

Wózek musi być bezpieczny, wygodny i funkcjonalny. Jak znaleźć taki ideał? Oto pytania, które pomogą ci wybrać model najlepszy dla twojego malucha.

mama, niemowlę, wózek dziecięcy, spacer
fot. Panthermedia
Dziecko spędza w wózku sporo czasu, zwłaszcza latem. Ale spacer łatwo może się zamienić w koszmar, jeśli wózek nie będzie w stanie pokonać piaszczystej drogi lub ugrzęźnie w windzie. Dlatego zanim kupisz konkretny model, zadaj sobie kilka pytań.

Po jakim terenie wózek będzie jeździł najczęściej?
Na spacery po równych deptakach wystarczy wózek z czterema małymi, lżejszymi kółkami. Jeżeli chodzisz głównie po bezdrożach czy plaży, pomyśl o trzy- czy czterokołowcu na skrętnych, większych, pompowanych lub piankowych kołach (najlepiej o średnicy 30–32 cm).
W takim wózku maluch nie będzie odczuwał wstrząsów.

Czy będziecie nosić go po schodach?
Ważne jest wtedy, by wózek miał lekki stelaż. Najlżejsze są wykonane z aluminium  – ale takie modele są też najdroższe. Jeżeli jednak będziesz dźwigać wózek dwa razy dziennie, może lepiej zapłacić więcej i nie cierpieć z powodu bólu pleców?

Kto najczęściej będzie prowadził wózek?
Jeśli różne osoby, model powinien mieć regulowaną wysokość rączki (zwłaszcza jeśli osoby prowadzące wózek bardzo różnią się wzrostem). Dobrze też sprawdza się rączka przekładana, dzięki której dziecko może siedzieć przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Często jeździcie samochodem?
Wbrew pozorom ma to wiele wspólnego z wózkiem. Jeśli planujecie wozić go w bagażniku, musi się on tam... zmieścić.

Można zdjąć tapicerkę?
Malcowi może się ulać podczas spaceru, może wylać w wózku soczek, wytrzeć w niego umorusane łapki. Zamiast szorować tapicerkę gąbką, wygodniej ją wypiąć i wyprać w pralce.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (3 oceny)

3.0
Doładuj
Przeładuj