para nadała dziecku imię Lucyfer
fot. Adobe Stock

Para nadała dziecku imię Lucyfer!

Jedna z brytyjskich par postanowiła nazwać swoje dziecko Lucyfer. Nie każdemu podoba się takie imię, a więc nie obyło się bez przeszkód. Czy udało im się finalnie nazwać tak syna?
Joanna  Biegaj
 para nadała dziecku imię Lucyfer
fot. Adobe Stock
Dan i Mandy to młodzi rodzice z Wielkiej Brytanii, którzy chcieli zarejestrować narodziny swojego synka. Z uwagi na pandemię koronawirusa nie mogli tego zrobić przez jakiś czas, dopiero niedawno zostały otworzone urzędy.

Przykra niespodzianka

Rodzice wybrali się do urzędu – szczęśliwi i podekscytowani, mieli wybrane już imię dla dziecka.. Postanowili nazwać syna imieniem, które im się bardzo podobało, ale było również mało popularne - Lucyfer. Na miejscu czekała ich jednak niemiła niespodzianka – w czasie rejestracji dziecka, urzędniczka zaczęła im odradzać wybór takiego imienia. Swoje podejście argumentowała tym, że powszechnie Lucyfer kojarzy się z szatanem i może być ono źle odbierane przez środowisko, a także, że w przyszłości chłopiec może mieć przez to problem np. ze znalezieniem pracy. Rodzice obstawali jednak przy swojej decyzji, w rezultacie zostali wyproszeni z urzędu.
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...

Co znaczy Lucyfer?

Imię Lucyfer rzeczywiście w religii chrześcijańskiej większości osób kojarzy się z szatanem, jednak po grecku oznacza ono „niosący światło”. W ten właśnie sposób swoją decyzję Dan i Mandy tłumaczyli urzędniczce, dodając również, że nie są religijni.

Z punktu widzenia prawa

Nazwanie dziecka Lucyferem w Wielkiej Brytanii z puntu widzenia prawa jest jak najbardziej w porządku, nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. W efekcie dziecko dostało właśnie takie imię. W Polsce natomiast niektóre imiona są zakazane, istnieją jasne wytyczne co do tego.

Skarga na urzędniczkę

Rodzice byli zniesmaczeni i zasmuceni zachowaniem urzędniczki i jej uwagami, ponieważ dla nich imię Lucyfer było ładne i wyjątkowe. Nie mogli się oni doczekać wizyty w urzędzie, a jak sami przyznali – urzędniczka patrzyła na nich z obrzydzeniem. Dan i Mandy otrzymali przeprosiny od urzędu za zachowanie jego pracownicy.

Źródło: wiadomości.onet.pl

Zobacz także:
Syn Majdanów miał mieć inne imię! Małgosia do ostatniej chwili nie mogła się zdecydować
To imię dla dziewczynki robi się coraz modniejsze. Nic dziwnego!
Wybrali dla synka tak dziwne imię, że długo musieli czekać na zgodę
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy